پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۲۱۲۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آژانس پناهندگان سازمان ملل از ایران تقدیر و تشکر کرد

آژانس پناهندگان سازمان ملل(UNHCR)از جمهوری اسلامی ایران به خاطر اعطای تابعیت به کودکان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی تشکر کرد.

آژانس پناهندگان سازمان ملل از ایران تقدیر و تشکر کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش گروه بین الملل اتحاد آنلاین، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد(UNHCR) از ایران به خاطر تصویب قانون اعطای تابعیت به کودکانی که مادر آنها ایرانی و پدرشان تبعه خارجی است، تقدیر و تشکر کرد. 

این سازمان در گزارشی که در سایت خود منتشر کرده است ضمن استقبال از تصویب این قانون توسط جمهوری اسلامی ایران نوشته است که با تصویب این قانون 75 هزار کودک بدون تابعیت، رسما دارای تابعیت می شوند. 

این گزارش گفته است که اولین کودک، از ده هزار نفری که برای دریافت تابعیت ثبت نام کرده اند، تابعیت ایرانی خود را دریافت کرد و اصطلاحا دارای شناسنامه شد.

«ایوو فریجسن»، نماینده آژانس پناهندگان سازمان ملل در ایران نیز در حساب توئیتری خود از این اقدام ایران تشکر کرد و نوشت: ما از این اقدام ایران استقبال می کنیم و آن را یک گام رو به جلو برای افراد بدون تابعیت در ایران و در کل جهان می دانیم. 

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران روز 24 آبان اعلام کرد: نخستین شناسنامه فرزند حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی طبق مصوبه سال ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی ایران، صادر و تحویل شد. 

تا کنون بیش از 49 هزار نفر کودک که دارای چنین شرایطی هستند برای دریافت شناسنامه ایرانی ثبت نام کرده اند.

انتهای پیام/

منبع فارس
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha