پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۲۱۲۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تلاش امارات برای ممانعت از صدور مصوبه پارلمان اروپا درباره وضعیت حقوق بشری این کشور

سازمان موسوم به "پژوهشکده اروپایی مسائل خاورمیانه" از فشارهای امارات برای جلوگیری از صدور مصوبه پارلمان اروپا در محکومیت نقض حقوق بشر توسط این کشور پرده برداشت.

تلاش امارات برای ممانعت از صدور مصوبه پارلمان اروپا درباره وضعیت حقوق بشری این کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین، به نوشته روزنامه رأی الیوم، سازمان موسوم به "پژوهشکده اروپایی مسائل خاورمیانه" که به رصد اقدامات صورت گرفته در اروپا در زمینه مسائل خاورمیانه می پردازد، اعلام کرد که امارات بازوهای سیاسی و رسانه ای خود در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به کار گرفته است تا مانع از صدور مصوبه پارلمان اروپا در محکومیت نقض حقوق بشر در امارات شوند؛ چراکه صدور این مصوبه موجب سرافکندگی این کشور شده و به وجهه خارجی آن خدشه وارد می کند.

این سازمان اروپایی همچنین آورده است که احتمال داده می شود نسخه نهایی پیش نویس مصوبه مذکور در سایه اجماع نظر اعضای پارلمان اروپا مبنی بر ضرورت تصویب آن، طی ماه های آتی به رأی گذاشته شود.

طبق این گزارش، به همین منظور ابوظبی از "هم پیمانش" رژیم صهیونیستی خواسته است که به امارات در تحت فشار قرار دادن طرف های مربوطه برای جلوگیری از مطرح شدن این پیش نویس در پارلمان اروپا و به رأی گذاشتن آن کمک کند.

این نهاد اروپایی در ادامه گزارش داد که امارات اطمینان دارد که مصوبه مذکور با رأی اکثریت قاطع نمایندگان پارلمان اروپا تصویب خواهد شد. پیش نویس مصوبه پارلمان اروپا نقض حقوق بشر توسط امارات را محکوم می کند و از ابوظبی می خواهد به حاکمیت قانون، آزادی های عمومی، حقوق اساسی و آزادی بیان احترام بگذارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha