پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۷۹۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در اتحاد آنلاین مطرح شد؛

«سیب»بانک اطلاعات آماربی سوادی/سوادآموزی غیرحضوری درشرایط کرونایی

قم- معاون آموزش و پرورش استان قم گفت: با راه اندازی سامانه «سیب» آمار کاملی ازهمه گروه ها و طبقات جامعه هدف سوادآموزی به صورت بروز و برخط در دسترس خواهد بود.

«سیب»بانک اطلاعات آماربی سوادی/سوادآموزی غیرحضوری درشرایط کرونایی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا قاسمی نیا در گفتگو با اتحاد آنلاین با بیان اینکه برای جذب و پوشش حداکثری سوادآموزان، تمام آموزش دهندگان و معلمان و کارمندان دولت باید در آموختن سواد به افراد کم سواد و بی سواد مشارکت نمایند، گفت: آماده هستیم تا با مشارکت افراد و دستگاه های مختلف فرهنگ سوادآموزی را در استان و کشور ترویج کنیم.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم با اشاره به ایجاد بانک اطلاعاتی بی سوادان در سامانه ای تحت وب برای دسترسی اسمی به آمار کم سوادان و بی سوادان و دعوت و تشویق افراد مختلف و علاقمند برای ثبت نام در دوره های سوادآموزی تحت عنوان «سیب» گفت: با راه اندازی این سامانه در آینده نزدیک آمار و اطلاعات کاملی از مشخصات شناسنامه ای، شغلی همه گروه ها و طبقات جامعه هدف سوادآموزی به صورت بروز و برخط وجود در دسترس خواهد بود.

وی با اشاره به محدودیت های آموزش حضوری در شرایط کرونایی کشور بر سوادآموزی غیر حضوری تاکید کرد و افزود: برنامه آموزشی رادیویی دوره سوادآموزی کتاب های اول و دوم با عنوان «صدای دانایی»، لوح فشرده تدریس و آموزش دوره های انتقال و سوادآموزی، تولید محتوای الکترونیکی و فیلم آموزشی با استفاده از فضای مجازی و بهره مندی از شبکه های اجتماعی، برقراری تماس های صوتی و تصویری و در موارد خاص جلسات محدود با رعایت و حفظ دستورات بهداشتی در جهت پاسخ گویی به اشکالات درسی سوادآموزان و آموزش به شیوه های خودآموز و فرد به فرد از مهم ترین اقدامات در این ایام در جهت ریشه کن کردن بی سوادی بوده است.

قاسمی نیا از توجه ویژه به راه اندازی مراکز یادگیری محلی عادی و خاص در راستای بسته تحولی طرح «پیوند سواد و زندگی» خبر داد و افزود: اولویت این طرح اجرای دوره های آموزشی سواد آموزی همراه با فعال سازی پویش آموزش مجازی برای جذب و کیفیت حداکثری راه اندازی شده است.

وی در پایان گفت: آموزش «مدرسه محور» و سوادآموزی «جامعه محور» و همچنین توجه ویژه به سلامت افراد، نظارت بر کیفیت آموزش و پیگیری دائم تا حصول نتیجه از سیاست های راهبردی معاونت سوادآموزی استان می باشد.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha