پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۷۸۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پذیرش مراکز مشاوره طلاق خراسان رضوی به یک سوم کاهش یافت

استان ها > خراسان رضویمشهد- اتحاد آنلاین- معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در پی شرایط ناشی از شیوع کرونا، پذیرش مراکز مشاوره طلاق این استان از دیروز به یک سوم کاهش پیدا کرد.

پذیرش مراکز مشاوره طلاق خراسان رضوی به یک سوم کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامحسین حقدادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اتحاد آنلاین افزود: با توجه به محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، فرآیند پذیرش در مراکز مشاوره طلاق، نوبت دهی، برگزاری جلسات مشاوره و در نهایت ارجاع پرونده به مراجع قضایی در این استان به یک سوم کاهش می یابد.

وی ادامه داد: این تصمیم با توجه به کاهش نیروی کار مراکز مشاوره و نیز مراجع قضایی در پی شیوع بیماری، اعمال محدودیت ها و نیز جلوگیری از افزایش مراجعات و تحت تاثیر قرارگرفتن شیوه نامه های بهداشتی و در هماهنگی با دادگستری انجام می شود.

معاون بهزیستی خراسان رضوی گفت: این محدودیت تا اطلاع ثانوی و اعلام رفع محدودیتهای ناشی از شیوع بیماری جاری خواهد بود.

حقدادی افزود: مشاوره قبل از طلاق از خرداد ماه سال ۱۳۹۵ به بهزیستی واگذار شد تا متقاضیان طلاق ابتدا مشاوره های کارشناسان را دریافت کنند و در صورت نبود شرایط برای ادامه زندگی مشترک با بررسی دادگستری از هم جدا شوند.

وی ادامه داد: طی هفت ماه ابتدای امسال ۱۴ هزار زوج در این راستا در مراکز مشاوره بهزیستی خراسان رضوی پذیرش شده اند و این شمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال تغییری ندارد و مشابه است.

طرح مشاوره قبل از طلاق هم اکنون در تمامی استان های کشور اجرا می شود و در حال حاضر ۹۹ درصد جمعیت استان خراسان رضوی زیرپوشش ۷۴ مرکز مشاوره هستند.

جمعیت خراسان رضوی ۶ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۵۴۹ نفر است که از این تعداد، سه میلیون و ۲۹۷ هزار نفر در شهرستان مشهد ساکن هستند.

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha