پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۷۸۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

/ایرانیان خارج از کشور با کرونا چه می کنند؟/

برخورد سرد مردم فرانسه با کسانی که ماسک نمی زنند!

شهروند ساکن فرانسه گفت: افرادی که در فرانسه از ماسک استفاده نمی کنند با نگاه های سرزنش آمیز اطرافیان مواجه شده و درصورت مشاهده توسط پلیس نیز مبلغ١٠٠ یورو جریمه می شوند.

برخورد سرد مردم فرانسه با کسانی که ماسک نمی زنند!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بعد از مدت کوتاهی از شیوع ویروس کرونا در چین، به تدریج این ویروس منحوس به همه کشورهای دنیا سرایت کرد و اکنون مردم همه کشور ها با بحران های سلامتی، اجتماعی واقتصادی مواجه هستند.
دانستن اینکه مردم و بخصوص ایرانیان ساکن در سایر کشورهای که مانند ما در شرایط سخت کرونایی قرار دارند، روزهای سخت قرنطینه خود را به چه صورت سپری می کنند و مسایل اجتماعی آن کشورها چگونه است، خالی از لطف نیست.
به همین خاطر با ایرانیان ساکن در سایر کشور ها به گفت وگو پرداختیم تا نگاهی تطبیقی به شرایط فعلی که ما در قم و ایران داریم و ساکنین سایر کشورها، داشته باشیم.

حانیه پیردایه، شهروند ساکن فرانسه، با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک در فرانسه اجباری بوده، عنوان کرد: افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند با نگاه های سرزنش آمیز اطرافیان مواجه شده و درصورت مشاهده توسط پلیس نیز مبلغ  ١٠٠ یورو جریمه می شوند.
وی بااشاره بر اینکه در صورت اعلام قرنطینه همه افراد موظف به اجرای قرنطینه هستند و در صورت عدم اجرای آن جریمه می شوند، بیان کرد: افراد برای خرید و پیاده روی اجازه ندارند بیش از یک کیلومتر ازمحل سکونت خود دور شوند  و در صورتی که نیاز به طی کردن مسافتی طولانی تر داشته باشند باید با دلیلی موجه اعلام کنند.
این ایرانی ساکن فرانسه ادامه داد: برای خرید روزمره نیز باید از قبل فرمی آنلاین پر کرد و اگر افراد بدون پر کردن فرم اجازه نامه از خانه خارج شوند، پلیس هر فرد را 130یورو جریمه می کند.
وی با بیان اینکه رسیدگی پزشکی نیز قابل قبول است، تصریح کرد: در فرانسه نیز مانند همه ی دنیا افرادی محدود هستند که این قوانین را رعایت نمی کنند که البته مجبور به پرداخت جریمه نیزتخلفات شان هستند.
پیردایه با اشاره بر اینکه تمامی مغازه ها، پاساژها، رستوران ها و...تعطیل هستند، خاطرنشان کرد: فقط از مغازه ها و کسب و کارهایی مانند سوپرمارکت، نانوایی، کتابفروشی و...که با زندگی مردم ارتباط روزمره و ضروری دارند فعال هستند و مشاغلی مانند عینک سازی های طبی و... نیز ضرورت آنها در درجه دوم است به فعالیت نیمه وقت مشغول هستند.

این گزارش در حالی است که دولت مردان فرانسه و مراکز بهداشتی اتحادیه اروپا میزان توجه مردم این کشور نسبت به کنترل و محافظت اجتماعی در خصوص این بیماری را متوسط قلمداد کرده اند که اگر با نگاهی به خود مراقبتی این بیماری در مراکز مختلف و مردم خود در ایران به خصوص قم داشته باشیم متوجه این فاصله می شویم.

به هر ترتیب مشاهده مشاهدات ایرانیان داخل و خارج از کشور در خصوص اصول رفتاری و همچنین نوع نظارت و اجرای طرح های کنترل کووید 19 می تواند نقش مهمی در ارایه تحلیل های دقیق تر پیرامون چگونگی برنامه ریزی در این حوزه ارایه کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha