پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۶۹۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله صافی درگذشت آیت الله مدرسی یزدی را تسلیت گفت

استان ها > قمقم - اتحاد آنلاین - آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله سیدعباس مدرسی یزدی را تسلیت گفت.

آیت الله صافی درگذشت آیت الله مدرسی یزدی را تسلیت گفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روز یکشنبه اتحاد آنلاین، در این پیام آمده است: رحلت  عالم ربانی مرحوم آیت الله حاج سیدعباس مدرسی یزدی موجب تاثر و تاسف گردید؛ فقیه بزرگواری که سالیان متمادی در حوزه علمیه نجف اشرف و حوزه علمیه قم کرسی بزرگ تدریس سطوح عالی و خارج فقه و اصول را برعهده داشت و شاگردان ممتازی را تربیت نمود.

پیام حاکیست: مقام علمی این عالم متقی از تالیفات ارزنده و گرانبهای ایشان در فقه و اصول مشهود است؛ این مصیبت بزرگ را به حوزه های علمیه و شاگردان آن عالم بزرگ خاندان معظم و آقازادگان مکرم تسلیت گفته و علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت دارم.

آیت ‏الله‏ مدرسی یزدی، از علما و مدرسین حوزه علمیه قم بود که در نجف اشرف به همراه والد بزرگوار خود آیت الله العظمی سید یحیی مدرسی با امام خمینی(ره) حشر و نشر داشته است.

مرحوم آیت الله سید عباس مدرسی یزدی در تاریخ ۲۶ جمادی الاوال سال ۱۳۶۲ هجری قمری در خانواده ای روحانی واهل علم در نجف اشرف به دنبال آمد، در سن شش سالگی به مدت پنج سال خط و نوشتن و خواندن ریاضی در نزد مرحوم شیخ عبدالله نیشابوری آموخت و در سن ۱۰ سالگی معمم شده و وارد حوزه علمیه نجف شد.

وی از محضر علمای بزرگی چون آیات عظام خویی، میرزا باقر زنجانی، میرزا هاشم آملی، شیخ حسین حلی و سید محمود شاهرودی و... تلمذ کرد.آن مرحوم وکیل مرحوم آیت ‏الله‏ خویی و امام جماعت مسجد سهله بوده ‏اند. ایشان فرزند آیت الله العظمی سید یحیی مدرسی، از علمای برجسته حوزه علمیه نجف اشرف بود.

وی در سال ۱۴۰۶ هجری قمری برای دومین بار به قم سفر کرد و برای همیشه دراین شهر ساکن شد.

این استاد برجسته حوزه های علمیه در بیست و نهم آبان ماه درگذشت.

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha