پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۴۶۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیکلای ملادینوف به عنوان نماینده سازمان ملل در امور لیبی تعیین شد

جهان > آمریکاتهران – اتحاد آنلاین – منابع خبری روز جمعه گزارش دادند: «نیکولای ملادینوف» به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور لیبی ازسوی دبیرکل این سازمان منصوب شده است.

نیکلای ملادینوف به عنوان نماینده سازمان ملل در امور لیبی تعیین شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، از انتصاب نیکولای ملادینوف به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی خبر داد.

ملادینوف جانشین "غسان سلامه" شده است که ماه مارس گذشته به دلایل شخصی و بیماری از این سمت استعفا داده بود.

نیکلای ملادینوف پیش از این هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه و نیز مدیر نمایندگی کمک های سازمان ملل به عراق (یونامی) در سال های ۲۰۱۳- ۲۰۱۵ و همچنین بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ وزیر امور خارجه بلغارستان بوده است.

لیبی از زمان سقوط رژیم معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد هرج و مرج و خشونت بوده است. دولت وفاق ملی (به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل) برای دستیابی به قدرت با یک دولت موازی در شرق لیبی به سرپرستی خلیفه حفتر رقابت می کند.

سازمان ملل به منظور حل مناقشه لیبی از سال ۲۰۱۹ تاکنون سه نشست در شهر ژنو سوییس با حضور ۵ مقام ارشد دولت وفاق ملی و ۵ نماینده ارتش شرق این کشور برگزار کرد اما این نشست ها نتیجه قابل ملاحظه ای در پی نداشت و پیشرفت سیاسی این کنفرانس در تونس نیز تاکنون چشم انداز درخشانی از خود ترسیم نکرده که نشان دهنده دشواری خارج شدن لیبی از درگیری، بعد از یک دهه ناآرامی است.

منبع ایرنا
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha