پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۴۶۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جهادی که مرد و زن نمی شناسد/ از سیل پل دختر تا مبارزه با کرونا

گروه منتظران ظهور ساوه با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب همچنان سنگر مبارزه با کرونا را ترک نکردند.

جهادی که مرد و زن نمی شناسد/ از سیل پل دختر تا مبارزه با کرونا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،

به گزارش گروه وبگردی اتحاد آنلاین،چند سالی است که با اعلام آتش به اختیار مقام معظم رهبری، جوانان انقلابی همچون سال های دفاع مقدس وارد میدان شدند.

گروه های جهادی متشکل از جوانان بسیجی امروز در عرصه های فرهنگی، عمرانی، اجتماعی، آموزشی، اقتصادی و... فعالیت کرده و با حضور در مناطق محروم برای تبیین آرمان های انقلاب تلاش می کنند.

محرومیت زدایی یکی از اهداف این گروه های جهادی است، جهادگران امروز هم مانند رزمندگان آن روز ها، با از خودگذشتگی در مسیر خدمت به مردم جهاد کرده و دارایی اندک خود را نیز صرف محرومین می کنند.

گروه جهادی منتظران ظهور از سال ۹۲ در شهرستان ساوه تشکیل شده و در عرصه های فرهنگی و عمرانی فعالیت می کند، اما در دل روز های سخت کرونا نیز جهاد این جوانان انقلابی تعطیل نشده و با فداکاری برای سلامت جامعه تلاش کردند.

بیش از ۶۰ جوان بسیجی عضو این گروه جهادی بوده و در مسیر پیروی از رهبری گام برمی دارند.

حامد باباخانی مسئول گروه جهادی منتظران ظهور شهرستان ساوه در مورد فعالیت های این گروه جهادی به اتحاد آنلاین می گوید: ساخت ۳ باب واحد مسکونی و بازسازی ۸ منزل افراد نیازمند در مناطق حاشیه شهرستان از فعالیت های عمرانی گروه جهادی منتظران ظهور بوده که با هدف محرومیت زدایی انجام شده است.

وی بیان کرد: این گروه جهادی در سیل سال گذشته پل دختر به یاری هم وطنان خود شتافته و ۱۵ نفر از بسیجیان به مدت ۱۰ روز در مناطق سیل زده فعالیت کردند.

مسئول گروه جهادی منتظران ظهور شهرستان ساوه افزود: بیش از ۳۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی نیز برای مردم آسیب دیده پل دختر توسط گروه جهادی منتظران ظهور جمع آوری شد و در اختیار مردم این منطقه قرار گرفت.

باباخانی با اشاره به فعالیت های ضدکرونایی این گروه جهادی، خاطرنشان کرد: با فرمان رهبرمعظم انقلاب و اجرای رزمایش کمک مؤمنانه در ایام کرونا ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار تومان تهیه و در بین افراد نیازمند توزیع شد.

وی عنوان کرد: به مدت ۴۵ روز اعضای گروه جهادی منتظران ظهور در نقاهتگاه بیماران کرونایی حضور داشته و با جان و دل کادر درمان را پشتیبانی کردند.

مسئول گروه جهادی منتظران ظهور شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: در روز های کرونایی اعضای گروه با تشکیل تیم های ۸ نفره به مدت ۵۰ روز عملیات سم پاشی، ضدعفونی معابر و منازل آلوده در شهرستان را انجام دادند؛ همچنین جوانان بسیجی به منظور مهار کرونا در ورودی های شهر برای غربالگری و تب سنجی حضور یافته و برای سلامت جامعه با از خودگذشتگی جهاد کردند.

باباخانی خاطرنشان کرد: در ایام محرم امسال که عزاداری ها با رنگ و بوی دیگری برگزار شد، گروه جهادی منتظران ظهور با پریایی ایستگاه صلواتی خودرویی، محلول ضدعفونی کننده و ماسک توزیع کرده و به عاشقان سیدالشهدا (ع) خدمت کردند.

مسئول گروه جهادی منتظران ظهور شهرستان ساوه گفت: بیش از ۲۸۰۰ ماسک تهیه و به همت اعضای این گروه در مناطق محروم توزیع شد، همچنین با همکاری بهداشت و درمان در بحث غربالگری تلفنی نیز فعالیت صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در هفته بسیج با همکاری دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه و گروه جهادی منتظران ظهور نمایشگاه شهدای سلامت برپا و از زحمات کادر درمان تقدیر شد.

وی گفت: جهاد مرد و زن نمی شناسند؛ جوانان غیور انقلابی در هر زمینه ای که رهبری فرمان داده و کشور نیاز داشته باشد، جهاد می کنند.

این روز ها که کشور درگیر ویروس منحوس کرونا است، این جوانان انقلابی را در بیمارستان ها، غسال خانه ها و یا نیمه های شب در حال ضدعفونی خیابان های شهر می توان دید که با جان و دل برای حفظ سلامت جامعه و یاری کادر درمان فداکاری می کنند.

از این دست گروه های جهادی والاهمت در گوشه و کنار استان مرکزی کم نیستند که با کمترین امکانات و حتی در اتاقی از منازل خود برای خدمت به هم وطنان خود پای در میدان جهاد گذاشته و تحت هر شرایطی در عرصه های مختلف علیه توطئه های دشمنان تلاش می کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

منبع باشگاه خبرنگاران
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha