پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۴۶۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در ادعایی جدید؛

ترامپ: فرماندار جورجیا از افشای آرای غیرقانونی خودداری می کند!

رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه در یک پیام توئیتری نسبت به تأیید رسمی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا

ترامپ: فرماندار جورجیا از افشای آرای غیرقانونی خودداری می کند!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش اتحاد آنلاین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با انتشار یک پیام در توئیتر نسبت به تأیید رسمی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا واکنش نشان داد.

او در این پیام نوشت: «فرماندار جورجیا و وزیر امور داخلی این ایالت از بررسی امضاهایی که می تواند صدها هزار رأی غیرقانونی را افشا کرده و به من و حزب جمهوری خواه یک پیروزی بزرگ اعطا کند، خودداری می کنند».

وی در ادامه این پیام نوشت: «چرا آنها این کار را نمی کنند و چرا اینقدر برای تأیید یک شمارش بی معنا عجله دارند؟!»

گفتنی است که ترامپ در حالی این ادعا را مطرح کرده که «برایان پورتر کِمپ» فرماندار ایالت جورجیا از اعضای حزب جمهوری خواه و از طرفداران دونالد ترامپ است.

به گزارش مهر، «برد رافنسپرگر» وزیر امور داخلی ایالت جورجیا، رسماً جو بایدن دموکرات را پیروز انتخابات در این ایالت کلیدی عنوان کرد.

وی که خود از حامیان جمهوریخواه دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا است، بعد از پایان بازشماری دستی آرا که به درخواست کارزار انتخاباتی جمهوریخواهان انجام شده بود؛ گفت: «آمار و ارقام منعکس کننده خواست مردم هستند و نه تصمیم دادگاه یا دفتر من».

وی در ادامه افزود: «۲۴ هزار نفر از طرفداران ترامپ از حضور در انتخابات پستی امتناع کردند؛ زیرا رئیس جمهور به آن ها گفته بود که این روش ایمن نیست. اما این افراد به صورت حضوری هم رأی ندادند. او می توانست دستکم ۱۰ هزار رأی [بیشتر] داشته باشد. او در واقع پایگاه رأی خود را سرکوب کرد و تحت فشار قرار داد».

با اتمام بازشماری آرای ایالت جورجیا، تمامی ۱۶ رأی الکترال این ایالت نصیب «جو بایدن»، رقیب دموکرات ترامپ و نامزد مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد.

به این ترتیب، آرای الکترال جو بایدن به ۳۰۶ رأی رسید و این در حالی است که آرای الکترال ترامپ ۲۳۲ رأی است.

منبع مهر
کلید واژه :

ثبت نظرات
captcha