پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس جهاد کشاورزی گلپایگان خبر داد:

آغاز برداشت زعفران از مزارع گلپایگان

گلپایگان- رئیس جهاد کشاورزی گلپایگان گفت: برداشت زعفران از مزارع گلپایگان آغاز شده است و پیش بینی تولید ۵۰۰ کیلوگرم زعفران را داریم.

آغاز برداشت زعفران از مزارع گلپایگان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حیدرعلی گل محمدی از برداشت زعفران در شهرستان گلپایگان خبر داد و اظهار داشت: برداشت زعفران از سطح ۵۰ هکتاری مزارع بارور شهرستان گلپایگان از اواخر مهر ماه شروع و تا اواسط آبانماه ادامه دارد.

وی افزود: در شهرستان گلپایگان زعفران در سطح ۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت رفته که ۱۰ هکتار آن در سال جاری زیر کشت رفته است.

رئیس جهاد کشاورزی گلپایگان تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و مدیریت در کشت مزارع زعفران امسال میزان عملکرد برداشت در هر هکتار بیش از ۱۰ کیلوگرم بود و پیش بینی می شود حدود ۵۰۰ کیلوگرم زعفران در شهرستان گلپایگان تولید شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان به ازای هر هکتار برداشت زعفران ۲۰۰ نفر روز اشتغالزایی فراهم شده است، گفت: با توجه به اقتصادی بودن کشت زعفران و نیاز به آبیاری کم و خرد بودن بیشتر اراضی کشاورزی شهرستان هر ساله روند کشت این محصول رشد مناسبی دارد.

پیش بینی برداشت یک هزار و ۵۱۹ تن لوبیا در گلپایگان

گل محمدی با اشاره به برداشت محصول لوبیا در شهرستان گلپایگان گفت: برداشت لوبیا از نیمه مهرماه آغاز شده است و پیش بینی می شود از سطح ۵۲۴ هکتاری زیر کشت این محصول یک هزار و ۵۱۹ تن انواع لوبیا از نوع سفید، چیتی، قرمز و عروس برداشت شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha