پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۹۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دورافتاده ترین روستای شاهین دژ صاحب مدرسه شد

استان ها آذربایجان غربیمهاباد روستای اوچ دره از توابع بخش مرکزی شاهین دژ با کمک و مشارکت ۴۰ خیر در قالب طرح آجر به آجر صاحب مدرسه شد.

دورافتاده ترین روستای شاهین دژ صاحب مدرسه شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر آموزش و پرورش شاهین دژ روز دوشنبه اظهار داشت: در راستای طرح سراسری "آجر به آجر" یک باب مدرسه یک کلاسه برای مقاطع ابتدایی توسط بنیاد "بشر دوستانه هنر معماری" در روستای "اوچ دره" این شهرستان به بهره برداری رسید.

سیاوش اسعدی افزود: مدرسه "استاد شهریار" در زمینی به مساحت ۱۳۰ متر مربع و با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مجهز به خوابگاه و اتاق گرمایشی معلم، پکیج برقی و امکانات رفاهی و به روز بوده که با هدف توسعه فضای آموزشی افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه این روستا ۱۴ دانش آموز در مقطع ابتدایی دارد، اضافه کرد: قبل از افتتاح این مدرسه دانش آموزان این روستا در کانکس تحصیل می کردند که با همت خیران، شرایط برای تحصیل در مدرسه با امکانات مناسب فراهم شد.

اسعدی اظهار داشت: هم اکنون از ۱۶ مدرسه کانکسی در این شهرستان تنها ۶ مدرسه باقی مانده تا نسبت جابه جایی و رفع مشکل آن اقدام شود.

مدیر آموزش و پرورش شاهین دژ اضافه کرد: ۶۰ درصد فضاهای آموزشی در سطح این شهرستان نیاز به بازسازی دارد که در صورت تامین منابع نسبت به مقاوم سازی آن اقدام خواهد شد.

شاهین دژ با ۲۲۸ مدرسه شهری و روستایی دارای ۱۵ هزار دانش آموز است.

طرح "آجر به آجر" با هدف توسعه و تجهیز مدارس کشور به ویژه در مناطقی که با کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستند، راه اندازی شده است؛ فرهنگ سازی و توجه به مدرسه سازی در میان اقشار مختلف مردم از مهمترین مقوله طرح آجر به آجر به شمار می رود که با مشارکت نهادها، شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی در امر مدرسه سازی و حتی مشارکت و حمایت های ایرانیان خارج از کشور، مدرسه سازی توسعه خواهد یافت.

در این طرح می توان از ظرفیت مردمی و مشارکت خرد در زمینه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استفاده کرده و این موضوع به عنوان یک فرهنگ اجتماعی بین همه اقشار جامعه ترویج یابد.

 کمپین آجر به آجر با مشارکت جامعه خیران مدرسه ساز و با هماهنگی سازمان تجهیز و نوسازی کشور به منظور ساخت یا تجهیز مدارس تشکیل شده است.

سایت آجر به آجر و سامانه #۲۴* امکان دریافت کمک های مردمی به صورت آنلاین را فراهم آورده تا مشارکت همه مردم در این پویش آسان تر شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha