پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۸۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش سردار کمالی به زیرسؤال بردن مهارت آموزی سربازان

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت: مایه تعجب و تأسف است که در یک برنامه غیر کارشناسی در رسانه ملی این کار مهم و اساسی بدون حضور کارشناس قرارگاه مهارت آموزی مورد انتقاد ناآگاهانه قرار گیرد.

واکنش سردار کمالی به زیرسؤال بردن مهارت آموزی سربازان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: سردار موسی کمالی با اشاره به اظهارات مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی مبنی بر تحت الشعاع قرار دادن مهارت آموزی سربازان وظیفه، اظهار کرد: متأسفانه در برنامه مذکور، مجری از روی جهل، ناآگاهی یا مغرضانه ادعا کرد "چون سربازان بیکارند و برای آن ها کاری ندارند می خواهند به آن ها کار یاد بدهند " در حالیکه سربازان یکی از ارکان توان رزم نیرو های مسلح و بنیه دفاعی کشور هستند.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو های مسلح افزود: سربازان در دفاع از عزت، استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش پررنگ و اثرگذار دارند، امروز سربازان در مرزها، گروهانها، آتشبارها، گردانها، تیپ، هنگها، پاسگاه ها، کلانتری ها و سایر نقاط کشور برای دفاع از کشور و برقراری نظم و امنیت تلاش و فداکاری و هر ساله شهدا و جانبازانی در این راه تقدیم می کنند.

وی تصریح کرد: بیکار تلقی کردن این قشر عظیم ایثارگر توهین به این قشر مظلوم است همچنین بحث توانمندسازی و مهارت آموزی و کمک برای ورود آن ها به بازار کار به پاس این ایثار و جان فشانی آن ها در طول مدت خدمت است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سربازان در ضمن انجام مأموریت های محوله، آموزش های مهارت آموزی را هم می بینند، به عبارتی دستگاه های کشوری مانند سازمان فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت سربازی استفاده کرده و جوانان را آموزش می دهند.

کمالی بیان کرد: این حق سربازان است که وقتی از بهترین دوران عمر خود برای دفاع از کشور استفاده می کنند، دستگاه های کشوری و لشکری نیز در طول خدمت کاری را به وی یاد دهند و بعد از خدمت نیز در کنار او قرار گیرند، تا با هدایت و حمایت و تسهیل گری به اشتغال برسد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو های مسلح یادآور شد: مایه تعجب و تأسف است که در یک برنامه غیرکارشناسی در رسانه ملی این کار مهم و اساسی بدون حضور کارشناس قرارگاه مهارت آموزی مورد انتقاد ناآگاهانه قرار گیرد.

منبع
ثبت نظرات
captcha