پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۸۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار: خراسان شمالی باید پیشتاز اجرای پدافند غیرعامل شود

استان ها خراسان شمالی بجنورد استاندار خراسان شمالی گفت: باتوجه به ضرورت حوزه پدافند غیرعامل و تدوین طرح جامع برای این حوزه، باید با یک برنامه زمانبندی شده یکساله، این استان از دیگر استانها…

استاندار: خراسان شمالی باید پیشتاز اجرای پدافند غیرعامل شود

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان اظهار داشت: به این منظور باید با دعوت از مسوولان متولی حوزه ملی، برگزاری نشست ها و رزمایش های مختلف و نیز استفاده از تجارب کشورهای موفق، این هدف را عملیاتی کرده و محقق سازیم.
وی پدافند غیرعامل را ایجاد زیرساخت برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در یک جنگ احتمالی در تاسیسات غیرنظامی برشمرده و حوزه آن را بسیار گسترده دانست و گفت: علیرغم اینکه مقوله پدافند غیرعامل از سال ۸۲ به صورت جدی مطرح شده، هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است زیرا به سمت ایجاد زیرساخت ها با هدف کاهش آسیب های احتمالی نرفته ایم.
شجاعی با گلایه از اینکه در حوزه ایجاد تاسیسات مهم به شاخص های حوزه پدافند غیرعامل توجهی نمی شود؛ خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مبحث اجرای آیین نامه های فنی ساختمان در کشور فرهنگ سازی شده باید موارد اجرایی حوزه پدافند غیرعامل نیز در مکان یابی و طراحی ساختمان ها عملیاتی شود.
استاندار خراسان شمالی افزود: بسیاری از دستگاه های اجرایی در ساخت مجموعه های اداری خود از این موضوع غفلت کرده اند و به راحتی زمینی را تصرف کرده و بدون توجه به مباحث حوزه پدافند غیرعامل اقدام به ایجاد ساختمان می کنند.
وی خواستار فرهنگ سازی و ارائه آموزش های مختلف حوزه پدافند غیرعامل برای عموم مردم شد و گفت: با ارائه آموزش با محوریت آگاه سازی و برگزاری دوره های آموزشی در شهرستانها، مردم می توانند نقش مهمی را در حوزه پدافند غیر عامل ایفا کنند.
پنجم تا دوازدهم آبانماه هفته پدافند غیرعامل نام گرفته که امسال برنامه های این هفته با شعار  «مقاومت فعال، تاب آوری حیرت انگیز، ایران قوی»  برگزار می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha