پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۸۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

مسئولان انتقاد پذیر باشند/ لزوم پرهیز از هتک حرمت

کرمان-امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه مسئولان باید انتقاد پذیر باشند، گفت: هیچکس حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد مخصوصا در شرایط فعلی که در جنگ سیاسی هستیم هتک حرمت کار پسندیده ای نیست.

مسئولان انتقاد پذیر باشند/ لزوم پرهیز از هتک حرمت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی صبح دوشنبه در شورای اداری استان کرمان بیان داشت: خداوند سه ذخیره بسیار بزرگ را در اختیار بشر قرار داده که اگر بشر به هر کدام از آنها عمل کند برای هدایت و رفتن به سوی انسانیت تأثیرگذار خواهد بود اولین ذخیره «ثروت عقل» است.

وی افزود: ثروت عقل، حجت را بر انسان تمام می کند آنچه انسان از آن بهره می برد تنها عقل است که به عنوان حجت قوانین بر ما تمام شده لذا انسان تا زمانی که از فهم و درک استفاده نکند نمی تواند خوبی و بدی را تشخیص دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: ثروت دوم قرآن و کتاب آسمانی است؛ در کتاب آسمانی آیات آسمانی و گزارش های آسمانی بسیار زیادی وجود دارد که اگر انسان فقط به چند پیام عمل کند مطمئناً بخش قابل توجهی از راه را رفته و هدایت شده است. کتابی که از طریق وحی نازل شده و بدون خطا و اشتباه است و خداوند فرموده هر چه در این کتاب است همه حرف های خودم است و هیچکس در آن دخل و تصرفی ندارد.

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: ثروت سوم وجود پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) است؛ انسانی شایسته، وارسته و کسی که در روش، منش، شیوه، سنت و … در بین انسان ها نمونه ای نداشت که به عنوان سردمدار سلسله نبوت بحث شریعت انسان ها را به عهده دارد. در آغاز رسالت سختی هایی وجود داشت که با وجود پیامبر و هدایت او سختی ها برداشته شد.

وی یادآور شد: در ادامه سلسله نبوت امام باید هدایت انسان ها را بر عهده می گرفت انسانی که بدون هیچ گونه خطایی بود و اینگونه امامت حضرت علی (ع) آغاز می شود که امامت تا به حال ادامه دارد و هم اکنون به دست حضرت قائم (عج) ست.

حجت الاسلام علیدادی گفت: در امامت دو رویکرد بسیار مهم وجود دارد که بشر را هدایت می کند که یکی از آنها تلاش، کوشش و زحمت در راه حفظ ارزش ها، اخلاق، معنویت، دفاع از حریم انسانیت و… تا آنجا که جان خود را فدا کند، است. به این معنا که شخصیت حقیقی خود را فدای شخصیت حقوقی کند، همچون امام حسین (ع) که خود و خانواده اش فدای اسلام شدند و قبل از آن امام علی (ع) و امام حسن (ع) و بعد از آن تا امام حسن عسکری (ع) این فدا کردن جان و شهادت ادامه داشت.

وی گفت: رویکرد دوم بحث امید و انتظار است یعنی هدایت امام معصوم که بدون آن هدایت در پیشگاه خداوند کامل نخواهد بود لذا امروز در زمان غیبت امام معصوم، ولی فقیه توجه به همه امور و هدایت مردم را بر عهده دارد.

امام جمعه کرمان در بخشی از سخنان خود به اهمیت فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ابراز داشت: سخنان اخیر رهبری در دو بخش حائز اهمیت است؛ بخش اول اینکه مسئولان کشور باید انتقادپذیر باشند اما انتقاد باید سازنده باشد بنابراین هیچکس حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد مخصوصاً در شرایط فعلی که در جنگ سیاسی هستیم هتک حرمت کار پسندیده ای نیست.

وی افزود: مطلب دوم که بسیار حساس است این است که همه باید دست به دست هم بدهیم تا ویروس کرونا را شکست دهیم و در مبارزه جدی علیه ویروس کرونا باید به تذکرات ستادهای ذیربط بسیار دقیق توجه کنیم.

امام جمعه کرمان گفت: هنر نیست در مقابل ستادهایی که برای کمک به مردم تشکل می شوند بایستیم و هر روز شاهد عزادار شدن صدها خانواده باشیم لذا وظیفه همه مسئولان است که در حیطه وظایف خود به مردم اطلاع رسانی کنند تا این ویروس منحوس را از بین ببریم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha