پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پورابراهیمی: در زمان افزایش قیمت ها در بورس، نظارتی بر بازار نبود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: زمانی که روند قیمت های بازار سرمایه و سهام شرکت ها در بورس به صورت غیر متعارف علی رغم همه تذکرات افزایش پیدا می کرد، نظارت بر بازار و عملیات فرایند های اقتصادی از کمترین نظارت دقیق برخوردار بود.

پورابراهیمی: در زمان افزایش قیمت ها در بورس، نظارتی بر بازار نبود

: محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز دوشنبه ۵ آبان ماه در صحن علنی مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون درباره بازار سرمایه طی سخنانی اظهار داشت: وضعیت بازار سرمایه کشور علی رغم همه زیرساخت ها، قوانین و مقررات و مشوق هایی که دولت در طی ماه های اخیر انجام داد، به دلیل کاستی ها و کوتاهی ها در حوزه مدیریتی از سوی دولت شرایط بغرنجی را برای سهامداران خرد در کشور ایجاد کرده است.

وی افزود: طبیعتا رسیدگی به این موضوع به دلیل اهمیت آن در کشور و وجود تعداد قابل توجه سهامداران، رفتار بازار سرمایه با قبل را کاملا متفاوت کرده است و یک شرایط جدیدی را در اقتصاد ایران ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: جنس رفتار اخیر در اقتصاد ایران که با فضای اجتماعی، سیاسی و حتی امنیتی مردم ارتباط پیدا کرده است و ما در طی ماه های گذشته بار ها مسائل و نکات مرتبط با بازار سرمایه و تهدید های این بازار را طی مذاکرات و جلسات حضوری با نمایندگان دولت، رئیس جمهور، وزیر اقتصاد گوشزد کردیم.

پورابراهیمی گفت: ما تمام دغدغه هایمان را بیان کرده ایم و مستندات، مکاتبات ما امروز این وضعیت فعلی را رقم زده است و امروز به عنوان یک چالش در نظام اقتصادی را می توان نام برد؛ زمانی که روند قیمت های بازار سرمایه و سهام شرکت ها در بورس به صورت غیر متعارف علی رغم همه تذکرات افزایش پیدا می کرد، نظارت بر بازار و عملیات فرایند های اقتصادی از کمترین نظارت دقیق برخوردار بود.

ادامه دارد...

منبع
ثبت نظرات
captcha