پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دلخوش: بورس را به صورت بادکنکی بالا کشیدند

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: مشکلاتی که امروز بازار سرمایه برای مردم ما و اقتصادی ها به وجود آورده و عدم شفافیت در این بازار، ما را به اینجا رسانده که هر روز بازار بورس ما متضرر می شود.

دلخوش: بورس را به صورت بادکنکی بالا کشیدند

: سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس امروز (دوشنبه ۵ آبان ماه) در جریان گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بازار سرمایه اظهار داشت: گزارشی که کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کرد، فقط استناد به بازار سرمایه بود و باید توجه داشته باشند که ورود به بازار های دیگر به چه صورت است، به عنوان مثال آیا بازار مسکن، کالا، پول و ارز آیا وضعیت بهتری از بازار سرمایه دارند؟

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با طرح این پرسش که چرا اجازه دادید بازار سرمایه با اینکه بازار سرمایه ما قدمت کوتاهی دارد، این حجم از پول وارد بازار سرمایه شود، گفت: پول عمر بازار سرمایه و بورس در ایران شاید نسبت به خیلی از کشور های دنیا کوتاه تر باشد، بنابراین با این دوره کوتاه که بورس ایجاد شده، در چند ماه گذشته تعجیل دستگاه اجرایی کشور باعث شد که بیش از حد پول وارد بازار بورس شود و این نابسامانی به وجود بیاید.

دلخوش گفت: دستپاچگی در پرداخت حقوق کارکنان دولت در حالی صورت می گرفت که در دنیا اقتصاد بالا و بورس پایین بود، اما در ایران اقتصاد پایین بود و ما می خواستیم بورس را به صورت بادکنکی بالا بکشیم و این مشکلات به وجود آمد.

وی با بیان اینکه دولت به طورکلی از بازار سرمایه استفاده نکرد، گفت: دولت و کمیسیون اقتصادی باید دقت داشته باشند که در بازار سرمایه شدت های جدید باید پذیره نویسی داشته باشند و حداکثر محلی برای معاملات دست دوم بر روی سهام های موجود شده که این یکی دیگر از مشکلاتی است که در بازار سرمایه وجود دارد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه معتقدم بخشی از بازار سرمایه از مجاری صحیح تخصصی خود خارج شده و در حیطه تصمیم گیری نهاد های امنیتی قرار گرفته است، گفت: شورای عالی امنیت ملی در حیطه تصمیم گیری بازار سرمایه قرار گرفته، بنابراین به جای اینکه در این شرایط اقتصادی، تحلیل های اقتصادی داده شود، اما تحلیل های اقتصادی کمرنگ تر شده و نگاه ها به بازار سرمایه، بیشتر سیاسی و امنیتی شده است.

دلخوش تأکید کرد: درباره سهام عدالت نیز می گویند ۱۳ هزار میلیارد تومان وارد بازار بورس شده که به نظر بنده در خود سهام عدالت نیز تشکیک وجود دارد و مشکلاتی دارد که به این مشکلات دقیق بررسی و رسیدگی نشده است.

وی گفت: مشکلاتی که امروز بازار سرمایه برای مردم ما و اقتصادی ها به وجود آورده و عدم شفافیت در این بازار، ما را به اینجا رسانده که هر روز بازار بورس ما متضرر می شود.

منبع
ثبت نظرات
captcha