پیش خوان روزنامه ها
کد خبر : ۸۰۲۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

درخواست ایالت های اسپانیا از دولت مرکزی برای اعلان وضع فوق العاده

جهان اروپاتهران ایالت های اسپانیا روز شنبه همزمان با اوج گیری دوباره همه گیری ویروس کرونا از دولت مرکزی خواستند با تصویب تدابیری، از دولت های محلی به منظور اجرای مقررات ممنوعیت…

درخواست ایالت های اسپانیا از دولت مرکزی برای اعلان وضع فوق العاده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری رویترز از مادرید؛ ۱۰ ایالت از ۱۷ ایالت این کشور شامل والنسیا، استوریاس، کاستیلا – لامانچا و باسک تا روز شنبه خواستار اعلام وضع فوق العاده توسط دولت مرکزی شده اند که به مسئولان محلی امکان محدود کردن آمد و شد شهروندان را می ‍دهد.

رسانه های اسپانیا شامل ال پائیس پیش بینی کردند نشست فوق العاده دولت روز یکشنبه برای تصمیم گیری درباره این تدابیر برگزار شود.

با اینکه بسیاری از ایالت های اسپانیا خواستار اجرای نوعی مقررات ممنوعیت آمد و شد هستند، اما مخالفت استان پرقدرت مادرید با نظر دیگران، مانع اجرای سراسری این طرح در این کشور اروپایی شده است.

اسپانیا با بیش از یک میلیون مبتلا به بیماری کووید – ۱۹ بالاترین آمار را در غرب اروپا دارد و شمار قربانیان ویروس کرونا نیز در آن به حدود ۳۸ هزار تن رسیده است.

دولت محلی کاتالونیا روز جمعه پیش از تصمیم گیری دولت مرکزی، مقررات منع آمد و شد در این ایالت شامل شهر بارسلون، برقرار کرد.

پره آراگونس معاون دولت محلی کاتالونیا گفت: ما نیازمند اعلام وضع اضطراری غیرمتمرکز هستیم که در آن دولت ایالتی از همه ظرفیت ها و قدرت های مدیریتی برخوردار باشد.

برخی ایالت ها نیز اعلام نوعی منع آمد و شد از راه های جایگزین مانند دادگاه های محلی را در صورت اقدام نکردن دولت مرکزی بررسی می کنند.

بر اساس گمانه زنی ها؛ دولت پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا از رای کافی برای تصویب این تدابیر در مجلس برخوردار خواهد بود، زیرا حتی حزب ملی گرای باسک و دیگر احزاب محلی نیز از آن حمایت می کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha