قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۸۷۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل: مسئولان به کمک گردشگری کرمان بیایند

استان ها کرمانکرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: گردشگری محور توسعه در دنیا است و همه مسئولان باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشند و به کمک بخش گردشگری…

مدیرکل: مسئولان به کمک گردشگری کرمان بیایند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فریدون فعالی عصر یکشنبه در نشست تشکیل دومین جامعه حرفه ای بوم گردی کشور در کرمان افزود: در صنعت گردشگری شغل و توسعه پایدار داریم ضمن آنکه آسیبی به محیط زیست نیز وارد نمی شود.

وی با اشاره به آسیب حوزه گردشگری به دلیل شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: بیشترین آسیب در حوزه گردشگری را واحدهای بومگردی دیده اند و نخستین گروهی بودند که در ابتدای شیوع کرونا تعطیل شدند و هنوز بسیاری از آنها به جای اول خود برنگشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: تصور می کردیم که این وضعیت ظرف ۲ ماه تمام می شود اما شاهد موج های دوم و سوم کرونا هستیم، بنابراین باید با این وضعیت سازگاری پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: باید به محدودیت های ناشی از وضعیت کرونا عادت کنیم و برنامه جدید در حوزه گردشگری ارایه شود و مهندسی مجدد در حوزه گردشگری داشته باشیم.

واحدهای بومگردی کرمان به سمت فروپاشی می روند

رییس انجمن حرفه ای بوم گردی های استان کرمان گفت: ۳۵۰ واحد بومگردی در استان وجود دارد که بعد از استان اصفهان، کرمان رتبه دوم جامعه بومگردی کشور را از لحاظ تعداد به خود اختصاص داده است.

علی ابراهیمی افزود: با شروع بیماری کرونا ۹۰ درصد واحدهای بوم گردی با شیوع کرونا غیرفعال شدند و در حال حاضر حال گردشگری خوب نیست و بسیاری از واحدهای بوم گردی استان به سمت فروپاشی می روند.

وی تصریح کرد: با شروع فصل پاییز خوشبینی وجود داشت که گردشگر برای نقاط گرمسیری استان مانند شهداد داشته باشیم، اما با توجه به اوج گیری مجدد کرونا هنوز خبری از تورهای گردشگری نیست و احتمال اعمال محدودیت ها نیز وجود دارد.

نشست تشکیل دومین جامعه حرفه ای بوم گردی کشور در کرمان با حضور تعدادی از مسئولان و فعالان گردشگری و بومگردی در محل هتل ایرانگردی کرمان برگزار شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha