قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۸۷۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پاکستان از تشدید خشونت ها در ناگورنو-قره باغ ابراز نگرانی کرد

جهان دفتر اسلام آباداسلام آباد وزارت امور خارجه پاکستان یکشنبه شب از رخدادهای اخیر در منطقه تحت مناقشه ناگورنو-قره باغ و تشدید درگیری های نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان ابراز…

پاکستان از تشدید خشونت ها در ناگورنو-قره باغ ابراز نگرانی کرد

به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان، اسلام آباد ضمن ابراز همبستگی با باکو از آنچه که در این بیانیه مواضع نیروهای آذری برای استفاده از حق دفاع از خود خوانده شده، حمایت کرد.

در این بیانیه با اشاره به آنچه که طرف پاکستانی آتشباری از سوی نیروهای ارمنستانی به مناطق روستایی و ساکنان غیرنظامی جمهوری آذربایجان می خواند، آمده است: پاکستان ضمن حمایت از مواضع جمهوری آذربایجان در مورد ناگورنو-قره باغ، بر حل این مناقشه براساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید می کند.

درگیری های نظامی میان نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان بامداد یکشنبه در حالی از سر گرفته شد که میانجیگران بین المللی برای جلوگیری از این درگیری ها، هیچ تلاش جدی در ماه های گذشته از خود نشان ندادند.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیرماه) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی نزد هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی کرده بود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha