قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۸۷۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مقابله با موج سوم کرونا در استان سمنان به عزم همگانی نیاز دارد

استان ها سمنانسمنان جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: موج سوم کرونا در این استان آغاز شده و مقابله با آن نیازمند عزم همگانی و مشارکت مردم در رعایت توصیه های بهداشتی…

مقابله با موج سوم کرونا در استان سمنان به عزم همگانی نیاز دارد

حبیب الله خجسته پور عصر یکشنبه در کارگروه مراسم عزاداری کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در دفتر امام جمعه سمنان افزود: موج اول و دوم شیوع کرونا ویروس را در استان سمنان پشت سر گذاشتیم و اکنون شاهد شیوع موج سوم این ویروس در این دیار هستیم.

وی گفت: ۳۵۶ نفر در استان سمنان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در ماه های گذشته جان باختند. 

وی خاطر نشان کرد: براساس آمار در هر ۲ روز به طور متوسط ۳۰۰ نفر از هموطنان به دلیل شیوع کرونا ویروس جان خود را از دست می دهند که این آمار بسیار ناراحت کننده است.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: در استان اقدام های خوبی برای مقابله با کرونا ویروس انجام شد اما باتوجه به اینکه مردم استان تعاملات زیادی با استان های همجوار دارند، روند کنترل این ویروس با اندکی مشکل همراه است.

خجسته پور اضافه کرد: براساس آماری که روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس ارائه شد میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان سمنان در بخش های مختلف ۷۰ درصد است که این آمار در مقایسه با آمار کشوری بیشتر است.

وی ادامه داد: برای مقابله با کرونا باید با عزمی همگانی گام برداشت و اقشار جامعه رعایت دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به طور ویژه در دستور کار مردم استان باشد و نظارت ها در بخش های مختلف برای انجام دستورالعمل های بهداشتی تشدید شود.

خجسته پور بیان کرد: مردم و مسئولان از رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اماکن های عمومی و خصوصی در شیوع موج سوم کرونا در استان سمنان نگران هستند.

وی افزود: وضعیت شیوع کرونا در بسیاری از نقاط کشور اضطراری است و از اقشار مردم می خواهیم با جدیت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود مردم استان سمنان و عزاداران در دهه آخر ماه صفر و عزاداری اربعین حسینی همانند دهه اول ماه محرم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: در اربعین امسال مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی برگزار نمی شود و برنامه های عزاداری در فضای باز و با کمترین تعداد و زمان ممکن انجام شود.

خجسته پور اضافه کرد: باتوجه به شیوع کرونا انتظار آن است که مردم مراسم های عزاداری را از رسانه ها دنبال کنند و کمتر در اجتماعات حاضر شوند.

وی گفت: برپایی موکب در خیابان ها در اربعین امسال در استان سمنان ممنوع است و با دقت نظر باید عزاداران دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: حفظ سلامتی عزاداران باید به طور ویژه در دستور کار هیات های مذهبی باشد و در دهه اول ماه محرم هیات های مذهبی، مداحان و مجموعه عزاداران به خوبی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کردند.

طبق گفته ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۱۹۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۵۸۹ نفر رسید، ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha