قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۸۳۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

٨٠ هزار میلیار ریال برای رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار خراسان رضوی نیاز است

استان ها خراسان رضویمشهد سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: ٨٠ هزار میلیار ریال برای تبدیل مناطق کم برخوردار به مناطق برخوردار و پیوستن حاشیه به متن در این استان…

٨٠ هزار میلیار ریال برای رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار خراسان رضوی نیاز است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی سالیانی روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی ١٢ پروژه شهری در شهرکهای شهیدان رجایی و باهنر مشهد افزود: در ٦ سال گذشته ١٥ هزار میلیارد ریال در مناطق حاشیه شهر مشهد هزینه شده و امروز نیز برای اجرای پروژه های شهری در شهرکهای شهیدان رجایی و باهنر ٢٤ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. 

وی ادامه داد: در ٣١ شهر این استان پهنه ناکارآمد شهری تعریف شده و ١.٧ میلیون نفر در ١١٧ پهنه بافت ناکارآمد و فرسوده زندگی می کنند که یک میلیون و ٣٠٠ هزار نفر از این تعداد در ٥٨ پهنه در مشهد سکونت دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در طرح اقدام ملی مسکن نیز ۴۷ هزار واحد در استان باید احداث شود که برای احداث ۳۰ هزار واحد آن برنامه ریزی شده و در محدوده بافت های ناکارآمد در مشهد نیز احداث ۶ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی شده است.

وی افزود: مدیریت طرح بازآفرینی شهری بر عهده استانداری است و با هماهنگی دستگاه های مربوطه اقدامات خوبی در حال انجام است.

"بازآفرینی شهری" فرآیندی است که به خلق فضای شهری جدید با حفظ ویژگیهای اصلی کالبدی و فعالیتی می انجامد. بر این اساس بازآفرینی شهری نگرش و اقداماتی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهری است که در نهایت به یک پیشرفت پایداری اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و محیطی خواهد انجامید.  

هدف بازآفرینی شهری و برنامه های تجدید حیات شهر ارتقای شرایط کیفی زندگی در سکونتگاهها از طریق ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمانها، توسعه و بهبود زیرساختهای شهری، تأمین خدمات شهری مورد نیاز، آموزش ساکنان، ایجاد فرصتهای شغلی، تقویت نهادهای مدیریت محلی و دفاتر خدمات محله ای مردم نهاد، الگوسازی و ترویج قواعد و همچنین دستورالعملهای کیفی ساخت و ساز است.  

بافت فرسوده که در مقیاس شهری ریزدانه و فقدان استحکام است ۳۰ درصد از کل مساحت مشهد را تشکیل می دهد به طوری که بناها و فضاهای دسترسی دو هزار و ۵۰۰ هکتار از مساحت این کلانشهر فرسوده تلقی می شود. مساحت نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) ۳۶۶ هکتار است. مشهد پس از تهران و تبریز در جایگاه سوم شهرهای دارای بافت فرسوده کشور ایستاده است. هزار و ۸۰۰ هکتار از بافت فرسوده مشهد مربوط به حاشیه این شهر است.

دولت تدبیر و امید نیز "طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن" را زمستان پارسال رونمایی و پیرو آن وزارت راه و شهرسازی شهریور امسال ثبت نام از متقاضیان را در کرمان به عنوان نخستین استان آغاز کرد.

برنامه ریزی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای "طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن" در کشور صورت گرفته است که بر این اساس ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده شهری توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می شود. 

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع معادل هفت درصد مساحت کل کشور شامل ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است. این استان همچنین با ۸.۱ درصد جمعیت کشور ۶ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۰۱ نفر جمعیت در قالب ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۹۱۶ خانوار دارد که یک میلیون و ۷۳۳ هزار نفر از این تعداد در روستاهای استان سکونت دارند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha