قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۹۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش کمالوندی به تحریم های جدید دولت ترامپ

معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پی تحریم های جدید دولت ترامپ اعلام کرد که اقدامات از سر استیصال دولت آمریکا هیچ تاثیری در فعالیت سازمان انرژی اتمی نخواهد داشت و این سازمان با قوت به کار خود ادامه می دهد.

واکنش کمالوندی به تحریم های جدید دولت ترامپ

: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امشب (دوشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که دولتش تحریم های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با آنچه وی "شبکه اشاعه ای ایران" خواند، وضع کرده است.

در بین نام کسانی که در این تحریم ها قرار دارند، بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، پژمان رحیمیان، محمد قنادی مراغه و جواد کریمی ثابت معاونان این سازمان وجود دارد، در همین خصوص در گفت وگوی با بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، او این اقدام دولت دونالد ترامپ را حرکتی از روی استیصال پس از شکست های پی در پی آن که منجر به انزوای بی سابقه سیاسی این کشور شده است، برشمرد.

وی تصریح کرد: این گونه اقدامات از سر استیصال و درماندگی، هیچ تاثیری در فعالیت های سازمان انرژی اتمی نخواهد داشت.

معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: به نظر می رسد دولتمردان آمریکایی با توجه به شکست های پی در پی سیاسی به ویژه ناکامی های اخیر در عرصه بین الملل، به دنبال تغییر فضای رسانه ای ایجاد شده ناشی از این شکست ها هستند.

کمالوندی تأکید کرد که سازمان انرژی اتمی با قوت و قدرت به فعالیت های خود در راستای تامین حقوق هسته ای صلح آمیز ملت ایران ادامه خواهد داد.

ترامپ امشب در این بیانیه گفت: «اینجانب امروز اقدامات جدیدی برای محدود کردن تلاش ایران در جهت دستیابی به سلاح های هسته ای، موشکی و متعارف به کار گرفته ام.اینجانب، فرمان اجرایی جدیدی برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران صادر کرده و تحریم های جدیدی علیه بیش از ۲۴ موسسه و فرد دخیل در حمایت از فعالیت های ایران در زمینه سلاح های هسته ای، موشکی و متعارف وضع کرده ام.»

او اضافه کرد: «امروز دولت من تحریم های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه ای ایران وضع کرده است. این اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران، گروه صنعتی شهید همت و دو موسسه به دلیل نقششان در انتقال و اکتساب سلاح های متعارف را شامل می شود.»

وزارت خزانه داری آمریکا علاوه بر این اطلاعات تحریمی مربوط به «شرکت فناوری های پیشرفته ایران»، «شرکت مصباح انرژی» و «پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای» را با اضافه کردن بهانه تحریمی «مرتبط با سازمان انرژی اتمی ایران» به روزرسانی کرده است.

گفتنی است چندی پیش نیز وزارت خزانه داری آمریکا علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را در فهرست تحریم ها قرار داد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha