قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۱۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی طی برنامه ششم در کشور ایجاد شده است

استان ها آذربایجان غربیارومیه رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به عملکرد قابل توجه این نهاد در ایجاد اشتغال برای مددجویان طی مدت برنامه ششم توسعه گفت: در این مدت ۴۹۰ هزار فرصت شغلی…

۴۹۰ هزار فرصت شغلی مددجویی طی برنامه ششم در کشور ایجاد شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدمرتضی بختیاری روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: در حوزه اشتغال، کمیته امداد معتقد است که ایجاد درآمد پایدار از طریق اشتغال مولد، موثرترین اقدام برای توانمندسازی مددجویان به شمار می رود.

وی اضافه کرد: طی یک سال گذشته ۱۷۲ هزار و ۳۶ فرصت شغلی مستقیم و ۶۸ هزار و ۸۱۰ فرصت شغلی غیر مستقیم برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شده و این نهاد ۳۴ درصد کل اشتغال کشور را برعهده داشته است.

وی رشد کمک های مردمی به کمیته امداد در حوزه های مختلف طی یک سال گذشته را نشان دهنده سرمایه اجتماعی بالای این نهاد در سطح جامعه دانست و افزود: در این مدت ۴۷ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال کمک مردمی توسط این نهاد جمع آوری شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از حمایت های استاندار آذربایجان غربی از برنامه های کمیته امداد به اهمیت نظارت و ارزیابی طرح های اشتغال مددجویان اشاره کرد و گفت: اطلاعات طرح های اشتغال در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل رصد و پایش است و نظارت بر این طرح‎ها با فعال شدن سامانه نظارت، افزایش می یابد.

بختیاری ادامه داد: امسال بیش از ۶۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال جامعه هدف از محل تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، منابع اشتغال روستایی و تسهیلات اشتغال شبکه بانکی اختصاص یافته که با تخصیص این اعتبارات، امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف ایجاد می شود.

وی افزود: کمیته امداد در زمینه ارائه خدمات مسکن به خانواده های تحت حمایت نیز تاکنون گامی مهم در مسیر خودکفایی و توانمندسازی آنان برداشته که عملکرد آن در حوزه مسکن طی یک سال گذشته از قبیل ساخت و تحویل ۲۶ هزار و ۶۲۷ واحد مسکن شهری و روستایی، انجام تعمیرات و تحویل ۸۴ هزار و ۹۰۶ واحد مسکن نیازمند تعمیر است.

بختیاری اقدامات آذربایجان غربی در ایجاد شغل و مسکن و نیز رشد درآمدهای کمیته امداد به عنوان ارکان توانمندسازی را بسیار برجسته و قابل تقدیر دانست.

مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره) در سفری یکروزه برای افتتاح طرح های این نهاد به ارومیه سفر کرده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha