قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۱۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در قشم اجرا می شود

استان ها قشمقشم فرماندار قشم گفت: طرح های سفیران سلامت و هر خانه یک پایگاه سلامت با هدف پیشگیری بیشتر از بیماری کرونا در قشم اجرا و همه مردم شامل این طرح می شوند.

طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در قشم اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا نصری روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونای شهرستان قشم افزود: اداره ها و نهادها و شورا و شهرداری ها به ویژه آموزش و پرورش و بسیج، مشارکت فعالانه در حوزه سفیران سلامت داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و آغاز موج سوم کرونا در کشور، مردم باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و نهادهای دولتی و غیردولتی، کسبه، تجار و شناورها از ارایه خدمت به کسانی که دستورالعمل بهداشتی را رعایت نمی کنند، خودداری کنند.

فرماندار قشم تصریح کرد: پیشگیری مهمترین اصل در بحث سلامت است و برای محقق شدن آن، آموزش صحیح و مستمر و همگانی لازم است.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده در مدارس خوشبختانه شاهدیم که ضد عفونی کلاس ها و مدارس به نحو مطلوب در حال انجام است و استفاده از ماسک نیز کاملا رعایت می شود.

فرماندار قشم ادامه داد: سازمان منطقه آزاد هم امکانات لازم را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا بتوانیم با سلامت از این دوران سخت عبور کنیم.

وی اظهار کرد: در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی باید از جایگاه های سوخت، اصناف و بازار بازرسی بیشتری صورت بگیردو گزارش آن نیز منتشر شود.

نصری فعالیت دوباره شورای فنی اشتغال اتباع را مورد تاکید قرار داد و افزود: بنا برآمار ارایه شده، بخش بزرگی از مبتلایان به کرونا در شهرستان قشم، اتباع بیگانه غیر مجاز بوده اند و از این رو جمع آوری و طرد این افراد در دستورکار مسوولان مرتبط قرار دارد.

وی ادامه داد: کنترل تردد اتباع خارجی و فعالیت این افراد با توجه به ضرورت های بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کرونا با مراقبت و حساسیت بیشتری پیگیری شود.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha