قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۱۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جمعیت مددجویان زندانی در قزوین هزار نفر کاهش یافت

استان ها قزوینقزوین – – رییس کل دادگستری استان قزوین از کاهش هزار نفری جمعیت مددجویان در زندان های استان طی سه سال اخیر خبر داد.

جمعیت مددجویان زندانی در قزوین هزار نفر کاهش یافت

حجت الاسلام نورالله قدرتی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل زندان های استان، افزود: در عرصه تحول آفرینی نظام قضایی کشور که از رویکردهای دستگاه قضایی است بحث زندان و کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری در اولویت قرار دارد.

وی اضافه کرد: یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر، لزوم کاهش جمعیت کیفری است و بخشنامه رییس دستگاه قضا برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری، باعث شد تا این موضوع به یک نهضت عمومی در دستگاه قضا تبدیل شود و دادگاه ها، دادسراها و حتی زندان ها، تمام تلاش خود را برای کاهش تعداد زندانیان آغاز کنند.

این مسوول با اشاره به کاهش هزار نفری جمعیت کیفری زندان های استان، گفت: دستگاه قضایی استان با استفاده از نهادهای ارفاقی، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با همراهی ستاد مردمی دیه، جلوگیری از زندانی شدن محکومان مهریه، اعطای مرخصی و همچنین عفو بی سابقه مقام معظم رهبری در اواخر سال گذشته، در کاهش جمعیت کیفری زندان توفیقات قابل توجهی حاصل کرد.

وی در ادامه گفت: در جوامعی که ارزش های اخلاقی، انسانی و دینی کمرنگ شود محاکم و زندان ها شلوغ خواهند شد و این مساله باید مورد توجه دستگاه های فرهنگی و آموزشی قرار گیرد.

قدرتی با بیان اینکه دستگاه قضایی استان اقدامات ارزنده ای را در راستای گسترش فعالیت های الکترونیکی انجام داده است، گفت: الکترونیکی شدن فرآیند ملاقات زندانیان یکی از این اقدامات است که می تواند هم برای خانواده های زندانیان و هم کارکنان زندان ها مفید و موثر باشد.

در ادامه این مراسم از زحمات محمد علی محمدی تقدیر و حمیدرضا جهانگیری زرگانی به سمت جدید مدیرکل سازمان زندان های استان قزوین معرفی شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha