قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۱۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز در سروآباد سه برابر شد

استان ها کردستان سنندج مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی در سروآباد از ابتدای سال ۹۲ تاکنون از ۲۳ روستا به ۶۷ روستا رسیده که سه برابر افزایش نشان…

تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز در سروآباد سه برابر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد فعله گری روز چهارشنبه بر تلاش برای افزایش ارتقا نفوذ گاز در این شهرستان تاکید کرد و افزود: میزان نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی سروآباد از ۳۴ درصد سال ۹۲ به ۹۵ درصد در سال جاری رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به اشاره به اینکه ۷۲ روستای سروآباد قابلیت گازرسانی دارد، اظهار داشت: در حال حاضر گازرسانی به سه روستای این شهرستان در دست اجراست و طرح گازرسانی به ۲ روستا نیز در دست مطالعه است.

فعله گری با بیان اینکه اکنون پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی نوین شامل روستاهای نوین، ناو و کلجی در حال اجراست، اضافه کرد: برای اجرای این طرح ۳۵ میلیارد ریال نیاز است و با اتمام آن سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی می شود.

وی یادآور شد: برای اتمام این پروژه که در امتداد طرح های گازرسانی به شهر اورامان و روستاهای تابعه آن مثل سلین، ژیوار و بلبر در حال انجام است باید ۱۸ هزار متر لوله گذاری انجام شود که تاکنون پنج هزار متر آن اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان تاکید کرد: بدلیل شرایط توپوگرافی و ویژه منطقه سروآیاد بخصوص اورامانات، عملیات گازرسانی با دشواری مواجه بوده و هزینه آن نیز نسبت به دیگر نقاط استان بیشتر است.

در حال حاضر ۵۴۵ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت گاز بهره مند بوده که ۱۶ هزار و ۶۰۰ مشترک آن مربوط به شهرستان سروآباد است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha