قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۱۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظرفیت های قانونی اصل نود در پژوهشکده شورای نگهبان بررسی شد

سیاست شورای نگهبانتهران نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون اصل نود قانون اساسی با رییس و جمعی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.

ظرفیت های قانونی اصل نود در پژوهشکده شورای نگهبان بررسی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون اصل نود قانون اساسی با رییس و جمعی از کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.

در این نشست که با حضور عباسعلی کدخدایی رییس پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر رییس کمیسیون اصل نود و مصطفی میرسلیم، سیدمحمود نبویان، روح الله نجابت و الهام آزاد از اعضای کمیسیون اصل نود قانون اساسی حضور داشتند.

در این نشست صلاحیت های کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر طرز کار مجلس، قوه مجریه و قوه قضاییه براساس تحلیل ها و مطالعات علمی صورت گرفته در پژوهشکده شورای نگهبان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و درخصوص ظرفیت های قانونی اصل نود، بحث و تبادل نظر شد.

براساس اصل نودم قانون اساسی هر کس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضاییه داشته باشد، می تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند و مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد و در مواردی که شکایت به قوه مجریه یا قوه قضاییه مربوط است رسیدگی و پاسخ کافی از آن ها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام کند و در موردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha