قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۷۱۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پمپئو: همه کشور ها ملزم به اجرای تحریم های ضد ایرانی هستند!

وزیر خارجه آمریکا با نگارش یادداشتی در نشریه فیگارو مدعی شد که همه کشور ها باید تحریم های بین المللی علیه ایران را به مرحله اجرا گذارند.

پمپئو: همه کشور ها ملزم به اجرای تحریم های ضد ایرانی هستند!

: «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در یادداشتی که در روزنامه لوفیگارو چاپ پاریس منتشر شد، نوشت: «روز ۲۰ اوت من از اختیار ایالات متحده برای بازگرداندن تمام تحریم ها علیه ایران که به موجب قطعنامه ۲۲۳۱ تعلیق شده بودند، استفاده کردم».

در ادامه این یادداشت آمده است: «احیای این تحریم ها هرگز مسیر مرجح ایالات متحده نبود، اما این تحریم ها به زودی بازخواهند گشت. همه کشور ها موظف به اجرای آن هستند. انجام دادن اقدامی غیر از آن، اقتدار و اعتبار شورای امنیت را تضعیف می کند و می تواند اجرای سلیقه ای قطعنامه های شورای امنیت را به امری عادی تبدیل کند».

پمپئو در این یادداشت از سیاست کشور های اروپایی که ادعا می کنند به توافق هسته ای ایران پایبند هستند، انتقاد کرد و مدعی شد: «در سال ۲۰۱۵، ملت های آزاد امیدوار بودند که برنامه جامع اقدام مشترک به رفتار های مخرب ایران و به خصوص فعالیت های هسته ای و غیرقانونی این کشور پایان دهد. آن ها امیدوار بودند تقویت ایران به لحاظ اقتصادی خشونت های قانون گریزانه این کشور را تعدیل کند».

پامپئو با ادعای اینکه برجام باعث تغییر رفتار ایران در منطقه نشد، تصریح کرد: «رئیس جمهور ترامپ می داند که تنها فشار حداکثری علیه رژیم و نه مماشات می تواند باعث ایجاد تغییرات رفتاری موردنظر ما شود. به همین دلیل است که آمریکا تحریم های اقتصادی بی سابقه ای علیه این رژیم اعمال کرده و بازدارندگی نظامی علیه آن را احیا کرده است».

این اظهارات پمپئو در حالی مطرح می شود که پیشتر شرکای اروپایی برجام به درخواست واشنگتن مبنی بر تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران رأی ممتنع دادند و ریاست شورای امنیت نیز با اشاره به خروج یکجانبه واشنگتن از برجام به صراحت اعلام می دارد که ایالات متحده حقی برای فعال کردن مکانیسم ماشه- که ضامن احیا خودکار تحریم های بین المللی علیه ایران است- ندارد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha