قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۱۸۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شدند

سنندج - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در این استان طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.

۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرزین رضاعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه های استان کردستان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۱۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان شناسایی شده اند.

وی با اشاره به شمار بیماران بستری شده در بیمارستان های استان کردستان تا ظهر امروز، گفت: هم اکنون ۱۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان کردستان بستری هستند.

رضاعی با بیان اینکه شهرستان سنندج دارای بیشترین بیمار مبتلا به کرونا است، عنوان کرد: هم اکنون در بیمارستان توحید سنندج ۴۹ نفر، بیمارستان بعثت سنندج یک نفر و بیمارستان کوثر سنندج ۱۸ نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: هم اکنون در امام خمینی (ره) سقز ۱۰ نفر، بوعلی مریوان سه نفر، فجر مریوان ۹ نفر، شهید بهشتی قروه هشت نفر، امام حسین بیجار هشت نفر، بیمارستان سینا کامیاران دو نفر، امام خمینی (ره) دیواندره یک نفر و رازی بانه چهار نفر بستری هستند.

رضاعی به وضعیت بیماران بدحال در بیمارستان های سطح استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: هم اکنون ۳۷ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی. سی.یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان کردستان از ابتدا تاکنون را ۴۲۱ نفر عنوان کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تنها یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تا ظهر امروز ۸۱ نفر در سقز، ۱۴۴ نفر در سنندج، ۳۶ نفر در قروه، ۳۲ نفر در بانه، ۲۳ نفر در مریوان، ۲۵ نفر در بیجار، ۳۸ نفر در کامیاران، ۳۲ نفر در دیواندره و ۱۰ نفر در دهگلان جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر دفن افراد فوت شده به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا، بیان کرد: همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط با این کار که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده، دفن شده اند.

رضاعی خطاب به مردم استان کردستان گفت: روند فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha