قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۱۶۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترویج تغذیه با شیر مادر، کلیدی برای اهداف توسعه پایدار است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ترویج تغذیه با شیر مادر کلیدی برای اهداف توسعه پایدار و فراتر از سلامت انسان ها بر سلامت سیاره اثرگذار است.

ترویج تغذیه با شیر مادر، کلیدی برای اهداف توسعه پایدار است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ابراهیم قا در سنندج،  با اشاره به هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر، اظهار کرد: شعار هفته جهانی ترویج تغذیه با شیرمادر، سیاره ای سالم  با حمایت از تغذیه با شیر مادر است. 

وی با بیان اینکه سلامت سیاره به مفهوم سلامت تمدن بشری و سیستم های طبیعی وابسته به آن تعریف می شود، افزود: برای حفظ سلامت سیاره باید به دنبال راهکارهایی باشیم که هم انسان ها و هم کره زمین از آن سود ببرند و بدون به خطرانداختن نسل های آینده، نیازهای نسل فعلی برآورده شده و توسعه پایدار تضمین شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر این اساس ترویج تغذیه با شیر مادر برای اهداف توسعه پایدار کلیدی است زیرا فراتر از سلامت انسان ها بر سلامت سیاره اثر می گذارد.

قادری با اشاره به تاثیرگذاری تغذیه با شیر مادر بر سلامت سیاره زمین افزود: دادن شیر مادر بهترین کار برای مادر و بهترین تغذیه برای شیرخوار است. 

وی با اشاره به مزایای شیر مادر عنوان کرد: شیر مادر انسان ها و کره زمین را در معرض مواد شیمیایی و سموم قرار نمی دهد و چه بسا موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود. 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: وقتی کودک قادر به تغذیه مستقیم از پستان است، دیگر نیازی به گرم کردن شیر نیست، بدن مادر تمام مواد مناسب را در دمای مناسب تهیه می کند.

قادری اظهار کرد: می توان گفت که شیر مادر یک منبع تجدیدپذیر است، اما تهیه شیرخشک منابع انرژی را مصرف می کند. 

وی تصریح کرد: محافظت و حمایت از شیردهی یکی از ساده ترین راه هایی است که ما می توانیم برای داشتن سیاره سالم تر و حل بحران محیط زیستی به جامعه یاری برسانیم.

انتهای پیام/۲۳۳۰

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha