قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۱۰۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرهنگ گودرزی:

مامور قلابی پلیس فتا دستگیر شد

رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری نوجوانی ۱۷ ساله که در شبکه های اجتماعی خود را از مأموران پلیس فتا معرفی کرده بود، خبر داد و گفت: متهم انگیزه خود را کنجکاوی و شیطنت اعلام کرد.

مامور قلابی پلیس فتا دستگیر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهار کرد: در رصدهای فنی و هوشمند پلیس فتای تهران مشخص شد، فردی که خود را از مأموران پلیس فتا معرفی می کند در شبکه های اجتماعی صفحه اینستاگرام اش تعدادی از دنبال کنندگان خود را که نیاز به دانش انتظامی دارند راهنمایی و از علائم پلیس برای معرفی خود استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا تهران بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال شیوع اطلاعات اشتباه در بین کاربران فضایی شناسایی این فرد در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد که این فرد پسر نوجوانی ۱۷ ساله ساکن تهران است که اخیراً در شبکه های اجتماعی خود را از مأموران پلیس فتا معرفی کرده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی هویت این فرد و مخفیگاه وی شناسایی شد و نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی قضائی این نوجوان ۱۷ ساله به نام افشین به پلیس فتا دعوت و متهم که چاره ای بیان حقیقت نداشت اظهار داشت، از روی کنجکاوی دست به انجام این کار زدم و از عمل خود پشیمانم.

این مقام سایبری ابراز داشت: با تکمیل تحقیقات پلیسی متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: استفاده از نشان ها، انتساب عنوان غیر واقعی به خود و یا دیگران جعل می باشد و یکی از شیوه های کلاهبرداری در فضای مجازی جعل عنوان و یا سو استفاده از نشان های افراد، شرکت ها، ادارات و یا نهادهای مختلف دولتی و یا خصوصی به انگیزه های مختلف از جمله کسب مال نامشروع و کلاهبرداری است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha