قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۰۵۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۸۱ هزار تُن طلای زرد در سقز خریداری شد

استان ها کردستان سنندج فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه یکی از مهمترین خط مشی های حمایتی دولت در بخش کشاورزی، خرید تضمینی گندم است، گفت: تا کنون ۸۱ هزار تُن گندم از کشاورزان این شهرستان…

۸۱ هزار تُن طلای زرد در سقز خریداری شد

کامیل کریمیان روز شنبه در بازدید از مرکز خرید گندم تضمینی کارخانه گلنام سقز و مراکز خرید گندم شبکه تعاون روستایی در قهرآباد سفلی و سرا، اظهار داشت: صنعت کشاورزی و دامپروری از ظرفیت های اصلی توسعه شهرستان سقز بوده که تا کنون 81 تن از این محصول خریداری شده است.

وی بیان اینکه یکی از مهمترین خط مشی های حمایتی دولت در بخش کشاورزی، خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی است، از ادارات مرتبط و بخش خصوصی خواست تا به نحوه شایسته ادامه روند خرید گندم را انجام دهند.

محمد نافع علایی نیا، مدیر جهاد کشاورزی سقز هم با اشاره به کیفیت مناسب گندم برداشت شده از گندم زارهای این شهرستان، افزود: پیش بینی می شود گندم برداشت شده در این شهرستان به ۱۸۵ هزار تن برسد. 

شکرالله صلواتی، رییس اداره غله سقز هم با اشاره به رشد ۴۷ درصدی افزایش قیمت گندم نسبت به سال گذشته از متصدیان مراکز خرید خواست تا در بحث افت، با دقت و نظارت بیشتری عمل شود.

صادق بهزادی، رییس اداره تعاون روستایی سقز نیز اظهار داشت: ۹ مرکز خرید تعاون روستایی از میزان کل گندم خریداری شده ۲۸ هزار تُن تحویل گرفته اند.

آمادگی شرکت های حمل و نقل برای انتقال گندم کشاورزان، تسهیلگری و تکریم کشاورزان، استاندارد سازی باسکول ها و ممنوعیت اخذ وجه از کشاورزان در فرایند خرید از دیگر مواردی بود که در این بازدید تاکید شد.

آتش سوزی در مراتع سقز ۲۰ درصد افزایش داشته است

رییس سازمان آتش نشانی سقز از افزایش ۲۰ درصدی آتش سوزی مراتع و گیاهان خُشک در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: اما امسال آتش سوزی مزارع و زمینهای کشاورزی ۳۰ درصد کاهش داشته است.

محمد دولتی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی آتش سوزی در مراتع این شهرستان اظهار داشت: در تیرماه سال جاری ۱۵۴ عملیات در این سازمان به انجام رسیده که بیشترین آمار، مربوط به آتش سوزی مراتع با ۶۸ مورد بوده است.

وی افزود: رهاسازی و محبوس شدن حیوانات با ۲۰ مورد، ۱۲ مورد بسته شدن درب منازل، ۶ مورد حریق منازل مسکونی، پنج عملیات اطفای حریق خودرو، و مواردی همچون حریق انبار و ضایعات، سیلندر گاز، گیر کردن انگشتر و آسانسور در رتبه های بعدی قرار دارند.

دولتی، ضمن تشکر از شهروندان و کشاورزان در رعایت اقدامات ایمنی یادآور شد: این امر موجب کاهش ۳۰ درصدی آتش سوزی در زمین های کشاورزی و زراعی شده است.

وی به بیشترین عملیات انجام گرفته در بحث امداد و نجات در سطح شهر را مربوط به محلاتی همچون بلوار شورا (۶مورد)، فخررازی(پنج مورد)، حدفاصل میدان آزادی تا سه راهی کانی گرمک(پنجمورد) ، خیابان دکتر خالدی(پنج  مورد) و محله قه وخ (چهار عملیات) اشاره کرد و گفت: در خلال انجام عملیاتهای انجام گرفته موارد زیادی از مزاحمتهای تلفنی نیز ثبت شد.

وی با بیان اینکه وظیفه این سازمان در پاسخ به هرنوع درخواست کمک، موجب شده توان سازمان بیشتر در تماسهای سوری به هدر برود تا در انجام عملیاتهای واقعی ، گفت: تسریع در عملیات و خدمات رسانی، مستلزم همکاری و توجه خاص عموم شهروندان در رعایت مسایل ایمنی و پرهیز از مزاحمت های تلفنی است.

دولتی، آمار مزاحمتهای تلفنی در تیرماه را بیش از هزار و ۷۰۰ تماس اعلام کرد و یادآور شد: در فواصلی از شبانه روز این مزاحمت ها موجب اشغال کل خط های اضطراری این سازمان شده که با توجه به بررسی های بعمل آمده ۹۰ درصد مزاحمت های انجام گرفته توسط افراد ۱۵ تا ۴۰ سال بوده است.

رییس سازمان آتش نشانی سقز گفت: ضمن تقدیر از همکاری اکثریت قریب به اتفاق شهروندان در بازگشایی مسیر تردد خودروهای سازمان حین اعزام به محل حادثه کمک در حین عملیات، ابراز امیدواری کرد همه شهروندان در یادگیری و افزایش اطلاعات فردی درخصوص نحوه مواجهه با حوادث و رویدادها تا زمان رسیدن نیروهای امدادی تلاش و توجه بیشتری را داشته باشند تا ضمن کمک به خود و خانواده و شهروندان با همکاری یکدیگر از بروز خسارات مالی و جانی تا حد ممکن جلوگیری کنیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha