قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۰۵۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه رودسر:

وحدت مسلمانان با تعمیم فرهنگ غدیر میسر می شود

رودسر- امام جمعه رودسر با اشاره به ارزش و اهمیت غدیر در تاریخ اسلام، گفت: وحدت مسلمانان با تعمیم فرهنگ غدیر میسر می شود.

وحدت مسلمانان با تعمیم فرهنگ غدیر میسر می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام تقی روحانی عصر شنبه در جلسه هماهنگی ستاد غدیر رودسر، با اشاره به اهمیت این روز برای مسلمانان، اظهار کرد: غدیر محور همه ارزش های علوی است و هیچ پایگاه اندیشه و تفکری برای بیمه کردن جامعه در برابر هجمه های فکری قوی تر از غدیر نیست.

وی با اشاره به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ارتباط آن با واقعه غدیر و عید بزرگ امامت و ولایت، گفت: یکی از آرمان های جمهوری اسلامی ایران رسیدن به اهداف عید سعید غدیر خم است و حتی احیا سند چشم انداز در سایه احیا غدیر است.

وی در ادامه به ارزش و اهمیت غدیر در تاریخ اسلام اشاره کرد و افزود: وحدت مسلمانان با تعمیم فرهنگ غدیر میسر می شود.

روحانی با بیان اینکه اگر واقعه مهم و تأثیرگذار غدیر به خوبی در جهان اسلام تبیین می شد، امروز مسلمانان این همه دچار مشکل و اختلافات نبودند، تصریح کرد: اگر غدیر مورد غفلت واقع نمی شد عاشورایی در تاریخ اسلام اتفاق نمی افتاد.

وی با اشاره به اینکه تجلی واقعه غدیر در ولایت فقیه نهفته است، ادامه داد: در حقیقت غدیر تلاشی در جهت وحدت مسلمین است چرا که می تواند محور وحدت باشد و شبهاتی را که در مورد شیعه مطرح می شود را برطرف سازد.

روحانی گفت: یکی از مهم ترین وظایف همه مسلمانان این است که در راه امامت گام بر دارند.

وی در ادامه به ماه محرم اشاره و بیان کرد: با توجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا امسال عزاداری به فرموده رهبر معظم انقلاب با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha