قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۹۰۵۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) یک هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان گیلان سرمایه گذاری می کند.

سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از رشت، در جلسه ای با حضور استاندار گیلان، معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل بنیاد برکت، نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان استانی، مفاد تفاهم نامه همکاری میان ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری استان گیلان نهایی شد.

این تفاهم نامه به زودی به امضای محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و ارسلان زارع، استاندار گیلان خواهد رسید.

 

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اعتبار یک هزار میلیارد تومانی این تفاهم نامه گفت: بر اساس این تفاهم نامه، سه هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم استان گیلان ایجاد می شود که راه اندازی فرصت های کسب وکار برای ۱۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

امیرحسین مدنی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام همچنین از طریق بنیاد برکت در ۱۵ طرح اقتصادی استان مشارکت و سرمایه گذاری می کند، گفت: پیش بینی می شود باعث ایجاد یک هزار و ۵۰۰ شغل برای متقاضیان شود.

وی با اشاره به اجرای ۱۱۵ پروژه عمرانی و زیربنایی در قالب این تفاهم نامه بیان کرد: علاوه بر این تعداد پروژه عمرانی، ۵۰۴ واحد مسکن ارزان قیمت نیز برای محرومین استان گیلان ساخته می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت مدت این تفاهم نامه را سه سال عنوان کرد و افزود: تمام شهرستان های استان گیلان تحت پوشش اقدامات و خدمات این تفاهم نامه قرار می گیرند اما برخی از مناطق محروم ازجمله شهر شفت در اولویت خواهند بود.

وی با اشاره به برخی از اقدامات بنیاد برکت در استان گیلان تصریح کرد: تا به امروز با ۱۱ بنگاه و کارخانه تولیدی مشارکت اقتصادی به مبلغ ۱۱۸ میلیارد تومان داشته ایم که اشتغال زایی برای چهار هزار نفر را در پی داشته و همچنین در قالب مدل اشتغال زایی تسهیلات محور، هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به سه شرکت تولیدی تسهیلات پرداخت کرده ایم که باعث ایجاد شغل برای ۴۰ نفر شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت تا به امروز ۳۶۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور باقابلیت ایجاد یک هزار و ۱۰۰ شغل در مناطق محروم استان گیلان راه اندازی شده است.

مدنی با اشاره به فعالیت های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در استان گیلان نیز بیان کرد: بنیاد نسبت به ساخت ۴۷ مدرسه در استان متعهد است که از این تعداد، ۳۱ مدرسه به بهره برداری رسیده و ۱۶ مدرسه دیگر در دست احداث است و همچنین ۳۹ مسجد افتتاح شده و ۲۰ پروژه دیگر در حوزه هایی همچون ساخت و تکمیل کتاب خانه، حسینیه و غیره در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت ساخت ۷۴۳ واحد مسکونی را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) برای محرومین استان گیلان در دست اجرا دارد، افزود: در ضمن، هفت هزار و ۱۳۵ نفر از ایتام استان تحت پوشش بیمه برکت و دو هزار و ۶۰۰ نفر از روستاییان تحت پوشش بیمه خدماتی برکت قرار دارند.

به گفته بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام درمجموع تا به امروز یک هزار و ۲۷۸ طرح توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان گیلان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

در این جلسه مقرر شد که استانداری گیلان فهرستی از شرکت های کوچک و متوسط استان را برای احیا و راه اندازی مجدد در اختیار بنیاد برکت قرار دهد.

انتهای پیام/۳۳۸۹

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha