قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۹۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جنجال توهین مجری تلویزیون به پرسپولیسی ها

کاپیتان تیم فوتبال خواستار عذرخواهی رسمی یک مجری صداوسیما شد.

جنجال توهین مجری تلویزیون به پرسپولیسی ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در پی اظهارات عجیب و توهین آمیز یکی از مجریان در برنامه امروز صبح تلویزیون، سیدجلال حسینی کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس خواستار عذرخواهی رسمی این مجری از کلیه هواداران و باشگاه شد.

یک مجری تلویزیون در برنامه امروز صبح، قصد داشت با کنایه قهرمانی و پوکر پرسپولیس را زیر سؤال ببرد، اما اظهارات او با واکنش منفی در فضای مجازی روبه رو شد.

کاپیتان پرسپولیس در گفت وگوی کوتاهی که با سایت باشگاه پرسپولیس داشت در این خصوص گفت: با وجود فیلمی که این فرد ظهر امروز در فضای مجازی از خود منتشر کرده است، اما این مجری به دلیل اظهاراتش باید از هواداران به صورت رسمی عذرخواهی کند.

 

باشگاه پرسپولیس: تا زمان عذرخواهی رسمی، هیچ گونه همکاری با صداوسیما نخواهیم داشت

باشگاه پرسپولیس: تا زمان عذرخواهی رسمی، هیچ گونه همکاری با صداوسیما نخواهیم داشت
به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، باشگاه فرهنگی، ورزشی و مردمی پرسپولیس در پی پخش مطالبی در برنامه صبح روز دوشنبه در تلویزیون ملی ایران بیانیه ای را در اعتراض به رفتار نامناسب تلویزیون و بیان مطالب غیرواقع در صداوسیما که موجب تشویش اذهان عمومی، تنش های اجتماعی و در آینده بروز مشکلات امنیتی در ورزشگاه ها خواهد شد واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:

«متأسفانه پس از رفتار غیرمسئولانه و توهین آمیز مجریان تلویزیون ایران که نسبت به آن پیگیری حقوقی انجام می شود و انتظار می رفت صداوسیما نسبت به آن واکنش مناسب داشته باشد، صبح امروز دوشنبه شاهد اظهارات توهین آمیز و توأم با کنایه یکی از مجریان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در تلویزیون نسبت به باشگاه پرسپولیس و هواداران پرشمار آن بودیم. این امر با توجه به گزاره هایی که در اظهارات این مجری بود و در شبکه های اجتماعی سرفصل مشخصی دارد، قابل کتمان نیست.

باشگاه پرسپولیس براین اساس ضمن تأکید بر حق قانونی خود در پیگیری قضایی این موضوع نسبت به مجری مورد اشاره و مجموعه صداوسیما که موجبات و امکانات این توهین و افترا را فراهم آورده است، اعتراض جدی خود را اعلام کرده و بر لزوم عذرخواهی صداوسیما از میلیون ها هوادار پرسپولیس که هزینه های صداوسیما از جیب آنها تأمین می شود و مجری مورد اشاره در همان برنامه تلویزیون تأکید دارد. این مجری باید در جریان عذرخواهی بر خلاف واقع بودن ادعای خود تأکید کند.

متأسفانه آنچه که به نظر می رسد صداوسیمای ایران نسبت به آن توجه لازم را ندارد، آثار اتفاقاتی است که در تلویزیون هم رقم می خورد. بیان مطالب کذب و خلاف واقع مصداق توهین به شعور مخاطب، تلاش برای ایجاد انحراف در افکار عمومی و فریب و تشویش اذهان عمومی در پی این سهل انگاری ها روی می دهد هر چند که اصلاً چنین نیتی وجود نداشته باشد. تردید نداریم این موارد بر خلاف رویه و سیاست گذاری های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین ایجاد تنش های اجتماعی، گسترش نفرت و کینه در جامعه، در پی باور دروغ هایی که در شبکه های اجتماعی رواج دارد و به این ترتیب در توسط تلویزیون ایران وجاهت و اعتبار می یابد از آثار ثانویه چنین برخوردهایی است که می تواند تا حد به خطر افتادن امنیت مردم در ورزشگاه ها و حتی کشیده شده آن به خارج از ورزشگاه ها پیش برود. آنچه در سال های اخیر روی داده و در حال رشد است، مؤید همین نکته است. فارغ از افرادی که نادانسته به این توهمات دامن زده اند، این شائبه وجود دارد که دست هایی در کار باشد که برای گسترش کینه در جامعه، نهادینه کردن رفتارهای بغض آلود و در نهایت ایجاد آشوب و بلوا در فوتبال در حال برنامه ریزی باشد.

باشگاه پرسپولیس، ضمن دادن اطمینان خاطر به هواداران مبنی بر پیگیری مواردی که به حق مورد اعتراض و نگرانی آنهاست و دعوت ایشان به خویشتنداری، تأکید می کند چهار سال قهرمانی پیاپی، کسب سوپرجام ها، تصاحب تمام جام های داخلی در فصل گذشته و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا در شرایط محرومیت و عدم برخورداری از امکانی چون پرواز چارتر که مشکل اصلی بر سر تصاحب عنوان قهرمانی آسیا بود. هزینه های به مراتب کمتر نسبت به تیم هایی که هواداران آنها مدعی توجه بیشتر به پرسپولیس هستند. مشکلات مالی که باعث از دست دادن مربیان موفق تیم شد، ولی با درایت صورت گرفته مربیان موفق و قهرمان دیگری جذب شدند. عدم بهره برداری و استفاده از حتی یک ریال از منابع عمومی و بیت المال و بسیاری موارد دیگر اثبات کنند حقانیت پرسپولیس و پرسپولیسی در شایستگی های فنی و مظلومیت آن است.

تردیدی نیست موفقیتی که نه چهار سال، بلکه پنج سال ادامه دارد و اگر تضییع حقوق سرخپوشان نبود، در این فصل پنجمین قهرمانی پیاپی را تصاحب می کردیم، بدون قابلیت های فنی کادر فنی و بازیکنان، حمایت و پشتیبانی سرسختانه هواداران، کار سیستمی، ستادی و اقتصادی قوی و البته خواست و اراده خداوند میسر نبود.

باشگاه پرسپولیس، همچنین تأکید می کند تا زمانی که صداوسیما نسبت به عذرخواهی از هواداران پرسپولیس، به دلیل خدشه دار کردن احساسات آنها و طرح مطالب غیرواقع اقدام ننماید، از ورود کلیه دوربین های تلویزیونی به محل تمرینات تیم و باشگاه پرسپولیس جلوگیری کرده و عوامل باشگاه و تیم برای مصاحبه برابر دوربین ها حاضر نمی شوند.

باشگاه پرسپولیس تأکید دارد؛ مسائلی مثل کری خوانی ها برای ایجاد فضای نشاط را درک می کند، اما طرح ادعاهای کذب، دروغ پردازی، وارونه جلوه دادن حقایق و ارائه اطلاعات نادرست به مخاطبان، توهین و متلک پراکنی به پرسپولیس مردمی که صداوسیما از جیب آنها ارتزاق می کند و نمک آنها را می خورد، قابل توجیه و اغماض نیست.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha