قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۹۸۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کرملین: پوتین به دنبال بازگشت به گروه ۷ نیست

سخنگوی کرملین در واکنش به اظهار نظر اخیر وزیر خارجه آلمان در مورد حضور دوباره روسیه در گروه اقتصادی هفت اعلام کرد، رئیس جمهور روسیه هیچ گونه ابتکار عملی در خصوص بازگشت این کشور به گروه هفت مطرح نکرده و به دنبال عضو شدن مجدد در این گروه هم نیست.

کرملین: پوتین به دنبال بازگشت به گروه ۷ نیست

: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران اظهار داشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هرگز هیچگونه ابتکار عمل و هیچگونه تمایلی به منظور از سرگیری شرکت روسیه در گروه هفت مطرح نکرده و هیچ اقدام دیگری هم در این راستا صورت نداده است.

او بیان داشت: روسیه به دنبال پیوستن به گروه هفت نیست. به عبارت دیگر ما مکررا گفته ایم کاملا از کارایی فرمت گروه ۲۰ رضایت داریم و معتقدیم که این فرمت بهتر واقعیات اقتصادی مدرن را برآورده ساخته و مراکز جهانی توسعه اقتصادی را در نظر می گیرد.

این اظهارات سخنگوی کرملین بعد از آن مطرح شدند که هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد، روسیه نمی تواند تا زمانی که بحران اوکراین حل نشده مجددا به گروه هفت باز گردد.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که آمریکا نشست گروه هفت را که در ابتدا قرار بود ماه ژوئن برگزار شود تا ماه سپتامبر به تعویق می اندازد و قصد دارد از رهبران روسیه، هند، استرالیا و کره جنوبی به منظور انرژی پیدا کردن دوباره این "گروه بسیار منسوخ شده از کشورها" دعوت کند. طبق گفته رئیس جمهور آمریکا، او معتقد است که گروه هفت به شکل مناسبی آنچه در جهان در جریان است را منعکس نمی کند.

روسیه در سال ۱۹۹۸ به گروه هفت ملحق شده و آن را تبدیل به گروه هشت کرد اما در سال ۲۰۱۴ به دلیل اختلاف اعضای این گروه با مسکو به دلیل بحران اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه، از این گروه کنار گذاشته شد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha