قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۹۷۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تقویت بتن با نانوافزودنی ایرانی

دانشگاه و آموزش معاونت علمیتهران نانوافزودنی بتن برای تقویت بتن های تولیدی در کشور به همت یک شرکت فعال در این زمینه تولید و به بازار عرضه شد.

تقویت بتن با نانوافزودنی ایرانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  مدیرعامل این شرکت تولید کننده گفت: در این افزودنی موسوم به ADMIX C-۵۰۰۰ از نانوذرات سیلیس استفاده شده است که موجب افزایش استحکام و دوام بتن ها می شود، این شرکت قادر به تولید سالانه بیش از ۱۰۰ تن نانوافزودنی بتن وعرضه به بازار عرضه است،  این افزودنی ها موجب تقویت بتن های تولیدی در کشور می شود.

علی معظمی خاطرنشان کرد: پس از هفت سال تحقیق، با همکاری یک شرکت کانادایی موفق به ساخت این نانوافزودنی برای افزایش مقاومت فشاری بتن، آب بندی، محافظت و دوام بتن شدیم، این فناوری به صورت اختراعی نیز به ثبت رسیده است، افزودنی بتن ADMIX C-۵۰۰۰ براساس استانداردهای مختلفی مورد ارزیابی قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است.

وی  اظهارداشت: این افزودنی در بتن با سازگاری بیشتر نسبت به مولکول های رایج ساختار نانو حفره ها و فضاهای خالی و ترک ها را پر نموده و باعث افزایش مقاومت فشاری و از نفوذ آب و یون کلر، سولفات ها و مواد شیمیایی مخرب جلوگیری و باعث کاهش نفوذ پذیری و افزایش دوام بتن و سازه های بتنی می شود.

به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این تولیدکننده همچنین گفت: این محصول نانو غیر سمی و غیر قابل اشتعال، ارگانیک و با محیط زیست سازگاری خوبی دارد، بی بو، سفید رنگ و با وزن مخصوص ۴/۰ گرم بر سانتی متر مکعب، با یک تا دو درصد وزن سیمان به ترکیب اضافه می شود، از این افزودنی نانو در پروژه های بتنی مخازن آب تونل ها، قطعات پیش ساخته بتنی، سازه های دریایی، استخرها، اسکله ها و دیواره های برگشت، بتن غلتکی، کف بتنی پارکینگ ها، پل ها، باندهای فرودگاه، راه های دسترسی، فونداسیون و پایه های بتنی می توان استفاده کرد.

معظمی یادآور شد: این شرکت به دنبال صادرات این محصول بوده که امارات و عمان اولین مقاصد صادراتی این شرکت هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha