قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۹۶۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سلیمی نمین: سازمان منافقین را عربستان و رژیم صهیونیستی اداره می کنند/مسعود رجوی در عملیات مرصاد سازمان را از وجود نیروهای قوی پالایش کرد

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: مسعود رجوی در عملیات مرصاد سازمان را از وجود نیروهای قوی پالایش کرد . نمی شد افرادی که از لحاظ سیاسی موقعیت شان از مسعود رجوی بالاتر باشد توسط مسعود رجوی کشته شوند و تبعات نداشته باشد.

سلیمی نمین: سازمان منافقین را عربستان و رژیم صهیونیستی اداره می کنند/مسعود رجوی در عملیات مرصاد سازمان را از وجود نیروهای قوی پالایش کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفت وگو با ، درباره عملیات مرصاد و خیانت و اقدامات تروریستی سازمان منافقین اظهار داشت: انحرافاتی که در سازمان مجاهدین خلق ایجاد شد، پدیده بسیار پیچیده ای را رقم زد.

وی با بیان اینکه برخی ها مسئله سازمان مجاهدین خلق را در یک مقطعی صرفا التقاط می دانستند اما آنها در التقاط متوقف نبودند، افزود: در سال های پایانی دهه 40 یک مثبت نگری نسبت به چپ مارکسیست در سازمان مجاهدین خلق به وجود آمد که آنها آثار مارکسیستی را مطالعه و متقابلا چریک های فدایی خلق آثار اسلامی را مورد مطالعه قرار دهند که زیر قولشان زدند و سازمان مجاهدین خلق آثار آموزش اسلامی را اصلا در اختیار گروه های خود قرار نداد و آثار مارکسیستی در سازمان در چارچوب آموزش مورد مطالعه قرار گرفت.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با بیان اینکه مطالعه آثار مارکسیستی طبیعتا بعد از مدتی آثار خود را گذاشت، گفت: سازمان دچار التقاط فکری شد و این التقاط فکری نهایتا در سال 54 منجر به حاکمیت مارکسیست ها از طریق کودتا شد و یکسری از عناصری که کاملا مارکسیست شده بودند کودتا کرده و نیروهای مسلمان را به قتل رساندند و جریان کودتا کننده سازمان را ترک و خودش یک گروه مارکسیستی تاسیس کرد که این اقدام به نفع مسعود رجوی بود.

* منافقین دچار محاسبه غلط شدند

سلیمی نمین یادآور شد: واکنش جامعه ما برای آنها غیرمترقبه بود آنها تصور می کردند با توجه به جایگاهی که مجاهدین خلق در میان نیروهای مسلمان دارند منجر خواهد شد جامعه به دنبال آنها کشیده شود و تغییرات اساسی در جامعه دینی ما صورت خواهد گرفت و همه مارکسیست خواهند شد. چون حجم حمایت مردم از حرکت مسلحانه مجاهدین خلق خیلی چشمگیر بود و از روحانیت گرفته تا توده های مردم از آنها حمایت می کردند. بنابراین این دچار یک محاسبه غلط یا دچار خطای محاسباتی شده بودند.

 سازمان مجاهدین خلق تصور می کردند اگر آنها اعلام کنند که ما مارکسیست شده ایم  جامعه هم در اعتقادات خود دچار تغییرات خواهد شد اما به محض اینکه اعلام کردند که مارکسیست شدیم همه حمایت های مردمی متوقف شد

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha