قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۷۸۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شمارش معکوس برای برچیدن حصارهای بلند زندان شاه عباسی سمنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: برچیده شدن دیوار و حصارهای کاروانسرای شاه عباسی از مطالبات مردم سمنان است

شمارش معکوس برای برچیدن حصارهای بلند زندان شاه عباسی سمنان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حبیب الله خجسته پور در جلسه ی دیدار استاندار سمنان با محمد مهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور که شامگاه ۲۳ تیرماه در محل این سازمان در تهران به انجام رسید با اشاره به ابلاغ اعتبار هزینه ای ۱۹میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی زندانهای استان در سال گذشته اظهار کرد: برای سال جاری نیز تقریبا معادل همین میزان اعتبار به استان سمنان ابلاغ شده است که امیدواریم با تخصیص ۱۰۰ درصدی این اعتبار شاهد رفع مشکلات و تامین نیازهای زندانهای استان باشیم.
خجسته پور ادامه داد: امسال ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات عمرانی برای زندان جدید سمنان و ۷ میلیارد تومان نیز جهت زندان جدید دامغان ابلاغ گردیده است. 
وی تصریح کرد در سال گذشته یک و نیم میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات توسعه و تجهیز به استان تخصیص یافت که این عدد در سال جاری به دو میلیارد تومان افزایش یافته است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان همچنین با اشاره به افتتاح و بهره برداری از زندان جدید سمنان خواستار تسریع در روند تعیین تکلیف زندان قدیم سمنان واقع در کاروانسرای شاه عباسی این شهر شد و عنوان کرد: مردم شهرستان سمنان انتظار دارند با جابجایی زندانیان، دیوار و حصار اطراف این کاروانسرا واقع در مرکز شهر سمنان برچیده و این کاروانسرا برای بازدید مردم بازگشایی گردد .
وی اظهار امیدواری کرد: این آرزوی دیرین مردم طی روزهای آینده محقق و همزمان عملیات بهسازی و مرمت این بنای تاریخی نیز با مساعدت سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آغاز شود.

کاروانسرای شاه عباسی سمنان از آثار تاریخی دوران صفویه در سمنان است که در چهار دهه گذشته از آن به عنوان زندان استفاده می شده است. اوایل ماه جاری بعد از مدت ها بالاخره زندان جدید سمنان افتتاح و زندانیان به زندان جدید منتقل شدند با این وجود هنوز این اثر تاریخی رهاسازی و آزاد نشده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha