قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۷۵۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برخورد با قاچاق سازمان یافته کانتینری به جای توقف کالای ملوانی/ «ته لنجی» حق ملوان است

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفت: به جای توقف کالای ناچیز ملوانان که باعث حداقل جان و نفس بخشیدن به مناطق مرزی و ساحلی است با قاچاق های سازمان یافته کانتینری برخورد کنید که اقتصاد و تولید کشور را نشانه گرفته است.

برخورد با قاچاق سازمان یافته کانتینری به جای توقف کالای ملوانی/ «ته لنجی» حق ملوان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد جباری صبح امروز در بندرلنگه اظهار داشت: متأسفانه طی چند مدت اخیر، مشکلات و موانعی پیش روی ترخیص و ورود بار ملوانی که همان بار ته لنجی است در گمرکات جنوب کشور و از جمله غرب استان هرمزگان وجود داشت و از ترخیص این کالاها خودداری می شد.

وی افزود: جمعی از ملوانان بندرلنگه، بندرکنگ، پارسیان و همچنین امام جمعه شهرستان بندرلنگه نگرانی خود را از جانب ملوانان و مرزنشینان مطرح کردند و نامه ای هم به امضای جمعی از ملوانان و بازاریان بندرلنگه به دفتر اینجانب در تهران ارسال شد که بنده بلافاصله بعد از اطلاع از این موضوع از طریق ریاست جمهوری، گمرک ایران و ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز و نهادهای امنیتی موضوع را پیگیری کردم.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس یازدهم ادامه داد: این موضوع از طریق فرمانداری بندرلنگه و استانداری هرمزگان نیز اعلام و در شورای تأمین مطرح و برای حل آن نیز مصوباتی را به دنبال داشته و با فشارها و پیگیری هایی که با حضور در مراجع یاد شده به عمل آمد خوشبختانه به بنده اطمینان دادند که کالاهای ملوانی وارد شده را ترخیص خواهند کرد.

جباری گفت: بنده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان تقاضای نشست مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور برای حل کامل این مشکل نموده ام که به زودی این نشست انجام خواهد پذیرفت.

وی افزود: این حق مردم و مرزنشینان و ساحل نشینان است که از آنان در راستای واردات و تجارت حمایت گردد و  امتیازاتی داده شود. اینکه عده ای با تصمیمات خلق الساعه ضرر و زیانی جبران ناپذیر را به مرزنشینان وارد می کنند بسیار نگران کننده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: ما در فراکسیون گمرک مجلس، ساز و کار مناسبی در راستای حمایت از مرزنشینان و کالاهای ملوانی در نظر خواهیم گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان استان خطاب به دولت بیان کرد: به جای توقف کالای ناچیز ملوانان که از دیرایام از آن به عنوان هدیه و یا سوغات نامبرد می شده و باعث حداقل جان و نفس بخشیدن به مناطق مرزی و ساحلی است با قاچاق های سازمان یافته کانتینری برخورد کنید که اقتصاد و تولید کشور را نشانه گرفته است.

انتهای پیام/88028

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha