قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۵۹۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هدف گذاری برای توسعه ۴۸ هزار گلخانه در کشور

استان ها اردبیلاردبیل مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح های گلخانه ای کشور گفت: طرح توسعه ۴۸ هزار گلخانه در کشور هدف گذاری شده است

هدف گذاری برای توسعه ۴۸ هزار گلخانه در کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حبیب رادفر روز سه شنبه در حاشیه سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان اردبیل به خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۱۸ هزار هکتار مجمع و واحد گلخانه ای در کشور احداث شده که نسبت به سال های گذشته ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: در تولید متراکم و گلخانه ای در حوزه های مختلف اعم از سبزی و صیفی، محصولات باغی و تولید گل و گیاه دارویی به راحتی می توان به ازای هر متر مربع تولید محصول، ارزش افزوده ای بیش از ۵ بشکه نفت را عاید کشور کرد.

او اضافه کرد: در استان اردبیل بیش از ۱۵۰ هکتار طرح توسعه گلخانه ای اجرا شده و بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در پارس آباد مغان در حال اجراست.

رادفر ادامه داد: در بخش باغبانی و گلخانه ای می توان با اجرای طرح های توسعه، بیش از درآمدهای نفت، منابع ارزی وارد کشور کرد تا تولید در این حوزه، جایگزین خوبی برای اقتصاد نفت شود.

وی اشتغال در این بخش را نیز متنوع و متعدد اعلام کرد و گفت: به ازای هر هکتار کشت گلخانه، می توان ۱۰ تا ۱۵ فرصت اشتغال مستقیم ایجاد کرد.

وی متوسط تولید در هر متر مربع کشت گلخانه ای را ۳۰۰ کیلوگرم اعلام کرد .

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی امروز در جریان سفر ۲ روزه به استان اردبیل، از یک واحد تولید نهال در شهرستان مشگین شهر و نیز از طرح آبیاری نوین پایاب سد گیلارلوی شهرستان گرمی و نیز مجتمع باغات سیدی در گیلارلو بازدید کرد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha