قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۵۹۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اولین شهردار زن گلستان: سرانه فضای سبز مراوه تپه ۲ برابر شد

استان ها گلستان گنبدکاووس اولین شهردار زن استان گلستان گفت که با هدف توسعه و بهبود فضای سبز، تلطیف هوا و افزودن به زیبایی های بصری، در یک سال گذشته سرانه فضای سبز مراوه تپه با اقلیم…

اولین شهردار زن گلستان: سرانه فضای سبز مراوه تپه ۲ برابر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گلالک بیگی زاده روز سه شنبه به اظهار داشت: هم اکنون این شهر مرزی هفت هکتار فضای سبز دارد که چهار هکتار آن با غرس ۲ هزار و ۵۰۰ اصله نهال زیتون و صنوبر در بخشی از بوستان ۱۶ هکتاری سردار سلیمانی ایجاد شد که نتیجه آن افزایش سرانه فضای سبز هر شهروند این شهر از ۳.۳ مترمربع به ۷.۷ مترمربع بود.

وی افزود: اقلیم خشک و بیابانی مراوه تپه با تابستان های گرم و زمستان های سرد نیازمند توسعه فضای سبز است که براین اساس، آبیاری و مراقبت از فضای سبز و نهال های غرس شده به صورت مستمر و روزانه انجام می شود.

بیگی زاده غرس سالانه ۲ هزار اصله نهال در حاشیه معابر، میدان ها، بلوارها و چهار بوستان شهری و محله ای را از برنامه های شهرداری مراوه تپه برای توسعه فضای سبز شهری برشمرد و گفت: ترمیم روشنایی پارک شهر و تجهیز آن به مجموعه بازی استاندارد و آسفالت جاده سلامت بوستان سردار سلیمانی از دیگر برنامه های امسال شهرداری است.

وی همچنین بودجه پیش بینی شده امسال شهرداری مراوه تپه را حدود ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پارسال بودجه مصوب شهرداری ۴۵ میلیارد ریال بود که با افزایش منابع درآمدی علاوه بر تحقق بودجه مصوب، ۳۱ میلیارد ریال هم درآمد بیشتر حاصل شد.

وی همچنین با اشاره به ورود بنیاد مستضعفان برای اجرای طرح های محرومیت زدایی در مراوه تپه گفت: اجرای برخی طرح شهرداری از جمله ساماندهی ورودی شهر، کمک به تکمیل بوستان سردار سلیمانی و ساماندهی  پیاده روهای شهر به مساحت ۶ هزار مترمربع توسط این نهاد در سه سال آینده انجام می شود.

شهر مراوه تپه باحدود ۹ هزار نفر جمعیت و ۳۷۰ هکتار مساحت درمنتهی الیه شرق استان گلستان واقع است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha