قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۵۹۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار پلیس درمورد پرداخت بیعانه برای آگهی های آنلاین

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به پرداخت بیعانه در خریدها و اگهی های اینترنتی هشدار داد.

هشدار پلیس درمورد پرداخت بیعانه برای آگهی های آنلاین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ علی محمد رجبی ، درباره انتشار آگهی برخی خدمات و کالاها در فضای مجازی گفت: در مواردی مشاهده شده که برخی افراد سودجو اقدام به انتشار آگهی مربوط به فروش کالا یا ارائه خدماتی خاص در شبکه های اجتماعی یا برخی از سایت های انتشار آگهی کرده و مبلغی که برای آن اعلام می کنند کمتر از مبلغ معمول است. همین موضوع نیز سبب می شود تا کاربران تصور کنند تا با موردی استثنایی روبه رو شده و برای خرید آن عجله به خرج دهند.


وی ادامه داد: همین عجله سبب می شود تا افراد سودجو از کاربر بخواهند که مبلغی را به عنوان بیعانه به حساب آنان واریز کند که همین موضوع در مواردی می تواند منجر به کلاهبرداری از کاربران شود چرا که اساسا بعد از دریافت بیعانه دیگر خبری از فروشنده نمی شود.


رجبی در همین راستا به شهروندان هشدار داد که پس از انتخاب کالا یا خدمات مورد نظرشان در سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی، بدون اطلاع از هویت فروشنده و واقعی بودن کالاها، اقدام به پرداخت بیعانه نکنند و حتما قبل از هرگونه واریز وجه، از صحت آگهی و هویت آگهی دهنده مطمئن شوند و مبلغ را پس از رؤیت و تحویل کالا پرداخت کنند.


رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا اضافه کرد: لازم است که شهروندان توجه داشته باشند که پس از دریافت کالا از فروشنده حتما رسید آن را هم دریافت کنند تا اگر کالا، معیوب یا مسروقه بود بتوانند فرد فروشنده را معرفی کرده و یا برای رسیدگی قضایی مستندات لازم را در اختیار داشته باشند.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha