قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۵۹۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آموزش مهارت های زندگی ویژه نوجوانان

ثبت نام کارگاه های مجازی «مهارت های زندگی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال آغاز شد.

آموزش مهارت های زندگی ویژه نوجوانان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهارت معنویت، خودباوری، خوش بینی،  شاد بودن، جرأت مندی،  ایجاد روابط مثبت،  امیدوار بودن و مهارت هوش هیجانی، عنوان این ۸ کارگاه است که زیر نظر دپارتمان مهارت های زندگی کانون به ریاست محمود گلزاری دکترای روان شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران برگزار می شود.
این کارگاه ها از سوی مهدی ملک محمد عضو دپارتمان مهارت های زندگی کانون، دانش آموخته ی روان شناسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی و متخصص در زمینه ی روان شناسی کودک و نوجوان به صورت برخط ارائه خواهد شد.
نوجوانی که در کارگاه «مهارت معنویت» شرکت می کند، آموزش می بیند که برای آن که در سفر زندگی، مطمئن تر قدم بردارد به چه ابزار و ویژگی هایی نیاز دارد و با استفاده از فعالیت های مختلف، ایجاد و استفاده از این ویژگی ها را در عمل تمرین و آزمایش می کند.
کارگاه «مهارت خودباوری» به نوجوان کمک می کند تا خود را بهتر بشناسد، با عوامل تأثیرگذار در خودباوری آشنا شود و با کمک فعالیت های متنوع، در عین واقع بینی، موفق شود خودباوری اش را افزایش دهد.

همچنین در کارگاه «مهارت خوش بینی» نوجوان یاد می گیرد چطور افکارش را شکار کند و پیام هایی که به آن داده می شود را اصلاح کند تا اسیر دام بدبینی و فاجعه پنداری نشود. علاوه بر این می آموزد مسائل را به اجزای کوچکی تبدیل کند که موقت و قابل حل هستند.
نوجوانی که در کارگاه «مهارت شاد بودن» نیز شرکت می کند، می آموزد که به جای منتظر بودن، برای خوشحال کردن خود نقشه بکشد و برای عملی کردن نقشه هایش دست به کار شود.
در کارگاه «مهارت جرأت مندی» نوجوان با سبک های رفتاری آشنا می شود. یاد می گیرد چه طور برای گرفتن حق خود، رفتاری مؤدبانه، پیگیرانه و قاطعانه داشته باشد و با شیوه های رد کردن درخواست های نامعقول آشنا شود.
همچنین در کارگاه «مهارت ایجاد روابط مثبت» نوجوان یاد می گیرد چطور روابطش با دیگران را مدیریت کند که هم برای خودش و هم برای طرف مقابل پیامدهای مثبت داشته باشد.
در کارگاه «مهارت امیدوار بودن» نوجوان به کمک فعالیت های متنوع و هیجان انگیز با راه کارهای انتخاب هدف مناسب آشنا می شود و می آموزد چه طور با برنامه ریزی آرزوهای خود را به اهدافی دست یافتنی تبدیل کند.
دوره «مهارت هوش هیجانی» به نوجوان کمک می کند تا با هیجان های خود آشنا و دوست شود و بتواند با آن ها به بهترین وجه کنار بیاید.
کارگاه های ۱۰ جلسه ای «مهارت های زندگی» از ۱۶ تیر تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ در ساعت های ۱۵ تا ۱۶، ۱۶ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۱۹ به صورت برخط برگزار می شود.
نوجوانان علاقه مند تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹ فرصت دارند برای ثبت نام در این کارگاه ها به پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی kpf.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha