قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۵۹۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چرا افراد چاق بیشتر کرونا می گیرند؟

متخصص تغذیه گفت: افرادی که بالای ۶۰ سال هستند بیشترین دلیل بستری شدن آن ها بیماری زمینه ای بوده و در افراد جوان تر چاقی می تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شود و زمینه ابتلا به کرونا را فراهم کند.

چرا افراد چاق بیشتر کرونا می گیرند؟

:  مریم مظاهریون متخصص تغذیه درباره ارتباط چاقی و ابتلا به کرونا اظهار داشت: متاسفانه سیستم ایمنی بدن یک شبه ضعیف یا قوی نمی شود و مواد غذایی که به بدن ما می رسند باید در یک تناسب و تعادل درستی قرار بگیرند، وقتی مواد غذایی درست مصرف نمی شود و خودآگاه میزان دریافت چربی و مواد غذایی قندی و شور افزایش پیدا می کند به مرور زمان افراد دچار چاقی می شوند و چاقی نیز باعث ایجاد التهاب در بدن شده و باعث می شود سیستم ایمنی به مرور زمان ضعیف شود.

وی افزود: وقتی تعداد سلول های چربی افزایش پیدا می کند تعادل بین مواد التهابی و پیش التهابی بدن بهم می خورد در نتیجه سیستم ایمنی ضعیف شده و صرف غذا های چرب و شور باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: فرد چاق، ورزش و تحرک صحیح ندارد، شیوه زندگی مناسبی ندارد و از رژیم غذایی مناسبی برخوردار نیست و ساعت خواب مناسب ندارد و این موضوعات باعث می شود به مرور زمان، فرد فشار زیادی را تحمل کند و مستعدتر برای ابتلا به کرونا باشد، افرادی که بالای ۶۰ سال هستند بیشترین دلیل بستری شدن آن ها بیماری زمینه ای بوده و در افراد جوان تر چاقی می تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شود.

وی گفت: آیا برای مقابله با کرونا باید رژیم غذایی خاصی را داشته باشیم گفت: باید یک شیوه زندگی سالم داشته باشیم، در واقع تمام منابع علمی هرساله یک الگوی غذایی ارائه می دهند و اگر افراد الگوی غذایی سالم داشته باشند می توان در مقابل بسیاری از بیماری ها مقاومت کرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha