قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۵۵۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماسک مانعی برای دریافت اکسیژن نیست

یک پزشک انگلیسی با انجام یک آزمایش ساده، ثابت کرد استفاده از ماسک مانع دریافت اکسیژن کافی نمی شود.

ماسک مانعی برای دریافت اکسیژن نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک پزشک انگلیسی با انجام یک آزمایش ساده، ثابت کرد استفاده از ماسک مانع دریافت اکسیژن کافی نمی شود.

 

 با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان و از کنترل خارج شدن آن و اینکه هنوز راه درمانی برای آن کشف نشده است، بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت و متخصصان، تا کشف راه درمانی برای این ویروس، افراد باید برای جلوگیری از شیوع بیشتر، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. یکی از نکاتی که بسیار بر روی آن تاکید و توصیه شده استفاده از ماسک است.

به گفته متخصصان و با توجه به مطالعاتی که تاکنون در این زمینه انجام شده است، استفاده از ماسک مطمئن ترین راه برای پیشگیری از شیوع بیشتر کووید ۱۹ است. اما با وجود توصیه های بسیار همچنان برخی از افراد به بهانه های مختلف از زدن ماسک امتناع می ورزند. دشواری تنفس یکی از دلایلی است که آن ها عنوان می کنند. به همین منظور یک پزشک انگلیسی طی آزمایشی ثابت کرد زدن ماسک تغییری در میزان دریافت اکسیژن در افراد ایجاد نمی کند.

 

او در این آزمایش میزان اکسیژن و ضربان قلب خود را یک بار در شرایطی که ماسک زده بود و بار دیگر هم بدون ماسک، اندازه گیری کرد؛ در نتیجه این بررسی مشخص شد در هر دو حالت میزان اکسیژن هیچ تغییری نداشته و تنها ضربان قلب به میزان ۴ عدد یعنی از ۶۴ به ۶۸ افزایش داشته است.

 باشگاه خبرنگاران جوان

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha