قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۲۳۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس:

تولیدات پالایشگاه پلدختر جلوی خروج ارز را می گیرد

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً تولیدات پالایشگاه پلدختر جلوی خروج ارز از کشور را می گیرد.

تولیدات پالایشگاه پلدختر جلوی خروج ارز را می گیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حمیدرضا کاظمی اظهار کرد: وزارت نفت با تأمین خوراک پالایشگاه پلدختر موافقت کرده است که روزانه ۵۰۰۰ بشکه نفت خام را تأمین کند.

وی ادامه داد: این مواد خام از طریق تلمبه خانه تنگ فنی تأمین خواهد شد.

کاظمی با بیان اینکه این پروژه نیازمند ۱۰ کیلومتر خط لوله است، اضافه کرد: موافقت شده از طریق دره شهر که نزدیک ترین مکان توزیع نفت خام است این خوراک را تحویل پالایشگاه پلدختر دهند تا زمانی که خط لوله به انجام برسد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پالایشگاه در چهار فاز تعریف شده است، گفت: بناست فاز اول آن را راه اندازی کنیم و با راه اندازی هر فاز ۱۳۰ فرصت شغلی در منطقه ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی چهار فاز این پروژه که شامل تولید روغن پایه، بنزین، نفت سفید، گازوییل و مشتقات است قطعاً بخشی از اشتغال را در استان ایجاد خواهد کرد، یادآور شد: یقیناً تولیدات این پالایشگاه جلوی خروج ارز از کشور را می گیرد.

کاظمی با اشاره به اینکه سرمایه گذار این پروژه از سرمایه خود استفاده کرده و هیچ تسهیلاتی از دولت دریافت نکرده است، خاطرنشان کرد: ما نیز این از طریق دستگاه های دولتی و منطقه ای، از سرمایه گذار پالایشگاه حمایت کرده و پیگیر مجوز خوراک آن هستیم.

وی با بیان اینکه برای تأمین آب، برق و گاز با دستگاه های خدماتی استان به همراه استاندار جلسه گذاشته شده تا هرچه سریع تر این انشعابات را نصب کنند، گفت: گرفتن زمین از شهرک های صنعتی استان و...را برای پالایشگاه تأمین خواهیم کرد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اجرای پروژه های پالایشگاهی، صنعتی، معدنی و... سبب می شود که از ظرفیت نیروهای بومی استان استفاده شود.

کاظمی اظهار کرد: قطعاً تلاش خواهیم کرد در اقصی نقاط استان کارهایی از این دست انجام شود تا در جذب نیروهای بومی استان مؤثر باشد.

وی تأکید کرد: در مقابل حمایتی که از سرمایه گذاران می کنیم از آن ها درخواست کردیم که از نیروی بومی استان استفاده و آنان را جذب کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha