قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۲۱۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خاطرات مادران شهدا در استان اردبیل گردآوری می شود

استان ها اردبیلاردبیل مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل از انجام مصاحبه و گردآوری خاطرات مادران شهدا در این استان و انتشار آن خبر داد.

خاطرات مادران شهدا در استان اردبیل گردآوری می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی واحد سه شنبه در جلسه شورای راهبردی بانوان استان اردبیل با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت افزود: از سه هزار و ۴۰۰ مادر شهید در استان یک هزار و ۴۰ مادر در قید حیات هستند و تلاش می شود خاطرات آنان  گردآوری و در قالب کتاب به نسل های بعدی انتقال یابد.

وی معرفی فرهنگ و ارزش های ناب دفاع مقدس به نسل جوان را از جمله اهداف گردآوری خاطرات مادران شهدا عنوان کرد.

واحد اضافه کرد: مادران، همسران و فرزندان شهدا مشقات بسیاری در راستای اهداف و ارزشهای انقلاب متحمل شدهاند و وظیفه ما تکریم و الگوبرداری از آنان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل هم گفت: انتقال عملی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال داشته و در این راستا بانوان نقش مهمی بر عهده دارند.

فریبا محمدلو  اضافه کرد: بانوان در این خصوص نقش پررنگ تری دارند و با تربیت مناسب فرزندان و مدیریت خانواده  می توانند در نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت موثر باشند.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در  چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سال جاری توسط حوزه های بانوان،  این اقدامات را گامی برای معرفی فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان دانست.

به گفته وی ، دیدار و مرور زندگی خانواده های شهدا ، جانبازان و رزمندگان از جمله برنامه هایی است که می تواند در پرورش روحیه ایثار در بین نسل جوان موثر باشد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha