قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۲۱۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اهمیت شبکه ملی اطلاعات در افزایش کیفیت و قیمت پایین خدمات است

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات منجر به رعایت بهتر حریم خصوصی افراد می شود، گفت:دلایل اهمیت شبکه ملی اطلاعات از نظر مردم افزایش کیفیت در دریافت سرویس دهی بهتر و قیمت پایین خدمات اینترنت است.

اهمیت شبکه ملی اطلاعات در افزایش کیفیت و قیمت پایین خدمات است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفت وگو با با اشاره به اینکه اهمیت شبکه ملی اطلاعات برای مردم در افزایش کیفیت و قیمت پایین  خدمات است، گفت:در شبکه ملی اطلاعات می توانیم حریم خصوصی افراد را بهتر رعایت کنیم. به طور مثال اگر در حال حاضر داده های اطلاعات مردم فاش شود مهمترین علت آن عدم رعایت موارد امنیتی در استفاده از خدمات اینترنتی است.

* کشورها داده های دولتی مربوط به شهروندان خود را بر روی اینترنت نمی گذارند

وی افزود: در حال حاضر همه کشورها داده های دولتی مربوط به شهروندان خود را بر روی اینترنت نمی گذارند چرا که این داده ها در داخل کشورشان محفوظ بوده و تنها با استفاده از شبکه ملی بومی خودشان اطلاعات بین دستگاه های دولتی رد و بدل می شود که در این حالت حریم خصوصی مردم حفظ خواهد شد.

* دو کشور انگلیس و آمریکا دارای شبکه ملی داخلی هستند

ناظمی تصریح کرد: اهمیت وجود شبکه ملی اطلاعات به قدری است که دو کشور انگلیس و آمریکا دارای شبکه ملی داخلی هستند که بدون نیاز به اینترنت داده های داخلی خود را بین دستگاه های دولتی تبادل اطلاعات می کنند. هرچه کشور توسعه یافته تر باشد این تکنولوژی بیشتر است.

* ترافیک داخل کشور باعث افزایش کیفیت خدمات می شود

وی ادامه داد: هر چقدر ترافیک داخل کشور در راستای استفاده از شبکه ملی اطلاعات بیشتر باشد کیفیت خدمات و هزینه آن به نفع مردم خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha