قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۸۲۱۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

برخی رویدادهای( ۱۲ خرداد ماه) در استان ایلام را در این بسته خبری می توانید، بخوانید.

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ایلام، سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین( ع) استان در جلسه هم افزایی، هم اندیشی و پیشگیری از حریق با حضور مسوولان سپاه امیرالمومنین( ع) استان ایلام و منابع طبیعی استان در مرکز اطفای حریق چغاسبز با اشاره به اهمیت حضور سریع در محل آتش سوزی ها بر رعایت اصول مدیریت یکپارچه و اهمیت مدیریت صحنه حوادث آتش سوزی مراتع تاکید و عنوان کرد: مدیریت کار بر عهده منابع طبیعی و آبخیزداری است و سپاه و بسیج در کنار این مجموعه ایفای نقش خواهد کرد.

وی افزود: به منظور هماهنگی بیشتر در امور اطفای حریق، تفاهم نامه همکاری میان بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین( ع) و منابع طبیعی استان منعقد و طی آن قرارگاه های جهادی متشکل از گروه های جهادی و نیروی های منابع طبیعی تشکیل خواهد شد.

استاندارد سازی ۸۳ درصد شهربازی ها در سطح استان ایلام

مهناز همتی مدیر کل استاندارد ایلام از استاندارد سازی ۸۳ درصد شهربازی ها در سطح استان ایلام خبر داد و گفت: جلوگیری از حوادث ناگوار با استاندارد سازی وسایل شهربازی و تفریحی امکان پذیر است.

وی افزود: وضعیت استاندارد و نیز استاندارد سازی تجهیزات شهربازی و محل نصب برای پیشگیری از هر حادثه ای در فصل تابستان و همچنین بحران شیوع ویروس کرونا ضروری دانست وبر آن تاکید کرد.

۶ رشته صنایع دستی منسوخ شده در ایلام احیا شد

عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از احیای شش رشته صنایع دستی منسوخ شده در استان خبر داد و گفت:  با برنامه ریزی های انجام شده و استفاده از توان بخش خصوصی تعداد شش رشته صنایع دستی که در حال منسوخ شدن بود، احیا و به مرحله تولید رسید.

وی افزود: صنایع دستی را می توان به عنوان صنعتی مستقل و بومی، با رویکرد اشتغال زایی در سطح استان دانست که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور بسیار مهم است، چرا که با کم ترین میزان سرمایه گذاری می توان بیشترین بهره برداری را در این حوزه کسب کرد.

نجات جان کارگر ۳۵ ساله در عمق چاه ٢٠ متری در ایلام

علی اصغر علی اکبری سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام، گفت: در پی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام( شماره ۱۱۲) مبنی بر سقوط و گیر افتادن یک نفر در چاه ۲۰ متری بلافاصله تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان به همراه دو تیم امداد و نجات از شهرستان چرداول به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با تلاش نجاتگران هلال احمر کارگر ۳۵ ساله ای که در کارخانه سیمان ایلام به درون یک چاه ۲۰ متری سقوط کرده بود از مرگ نجات یافت.

تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها نقش مهمی در پیشگیری از تصادفات دارند 

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام، گفت: یکی از مهمترین مباحث ترافیکی در راه ها استفاده از علائم، تابلوهای افقی و عمودی و تجهیزات ایمنی نصب شده در جاده ها است که به منظور هدایت بستر استفاده کنندگان از راه  در جهت  کاهش پیشگیری از وقوع تصادفات و کاهش صدمات ناشی از حوادث ترافیکی به کار می روند. 

وی افزود: تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی نصب شده در جاده ها نقش موثری در پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی دارند.

انتهای پیام/ 970821

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha